Чи можуть тварини народжувати близнюків

За словами доцентки кафедри ветеринарної медицини Трейсі Джаффе, фактично багато тварин насправді можуть народити близнюків. Однак складніше питання полягає в тому, чи є ці дитинчата, народжені разом, однояйцевими або різнояйцевими близнюками.

Читайте також Люди не здатні впоратися з навалою: 37-тисячна армія "інопланетян-вбивць" захоплюють Землю

Для початку варто розібратися в тому, які бувають близнюки:

  • однояйцеві;
  • різнояйцеві.

Вчені виявили два різних випадки народження близнюків, проливаючи світло на сферу генетики. У першому сценарії один сперматозоїд успішно запліднив самотню яйцеклітину, згодом розділившись на дві окремі клітини, які дозріли в ідентичне потомство. Дивовижно те, що ці близнюки мають однакову ДНК, що є вирішальним фактором їхньої ідентичності.

І навпаки, другий випадок засвідчив одночасне запліднення двох різних яйцеклітин. У результаті кожен близнюк має унікальну комбінацію генів, успадкованих як від матері, так і від батька, явище, відоме як братське побратимство. Вчені підкреслюють, що, попри різний генетичний склад, різнояйцеві близнюки зазвичай демонструють разючу подібність до будь-яких інших братів і сестер.

За словами дослідників з Університету штату Міссісіпі, кожен вид тварин має свою стандартну кількість нащадків за одне народження. Наприклад, дослідження, у якому було вивчено понад 10 000 виводків чистокровних собак, показало, що середня кількість цуценят залежить від розміру породи. Наприклад, мініатюрні собаки в середньому дають близько 3,5 цуценяти на послід, тоді як більші — понад 7.

Чи можуть у тварин народитися близнюки

Чи можуть у тварин народитися близнюки / Фото UnSplash

Водночас двійня – найпоширеніший результат вагітності в кіз, хоча кози-матері можуть народити й одне дитинча, і більші виводки. Учені зазначають, що в овець часто народжуються двійні, але найчастіше трапляються одностатеві ягнята.

Як щодо інших тварин?

У тваринному світі прийнято, що коні та корови народжували одне теля. Однак були випадки народження двійні у цих видів. На жаль, такі випадки потенційно можуть призвести до ускладнень під час пологів у корів і затримки росту їхніх телят, що зрештою зменшує їхні шанси на виживання. Подібні ризики, пов'язані з народженням двійні, також були виявлені у коней.

У самок собак і котів одночасно відбувається овуляція кількох яйцеклітин. Запліднення окремих яйцеклітин різними сперматозоїдами самця призводить до утворення кількох ембріонів. Так, цуценята й кошенята виявляються братами й сестрами, але не ідентичними, навіть якщо матимуть дуже схожий вигляд.

Біологи пролили світло на дефіцит однояйцевих близнюків у тваринному світі. Хоча багато братів і сестер тварин можуть мати разючу схожість, підтвердження загальних генів за допомогою тестування ДНК залишається обов'язковим. Вчені підтвердили лише один випадок однояйцевих близнюків за допомогою аналізу ДНК, що підкреслює рідкість таких випадків. Однак вчені не так часто проводять тести ДНК дитинчат, щоб насправді розуміти, наскільки часто це може відбуватися