Інколи буває, що песик не просто перебирає лоток і обнюхує його вміст, а навіть пробує на смак. Як би огидно це не звучало для людини, але для собаки лоток – це цікаве місце дослідження.

Цікаво Purina®: Ми не лише наповнюємо миски улюбленців, ми наповнюємо турботою світ навколо

Чому собака лізе у котячий лоток

Собаки надзвичайно орієнтовані на запах. За різними дослідженнями вчених, ніс собаки чутливіший за людський у 10 – 100 тисяч разів. Є класичний приклад дослідниці Олександри Гортовіч: людина на запах може не розрізнити, чи у її каві є цукор. Тим часом собака може виявити чайну ложку цукру у воді об'ємом у два басейни.

Собака на піску
Собака лізе у котячий лоток з цікавості / Фото з Unsplash

З точки зору собаки, світ існує запахом, і така приманка у доступній зоні як лоток просто "кличе" його на досліди. Те саме стається і за ситуації, коли собака знаходить мертву тварину: для людини це виглядає огидно – для собаки – природна потреба втамувати цікавість.

Питання про найогидніше

Щодо того, чому собака може "спробувати на зуб" котячі фекалії, є декілька варіантів:

  • собака зголоднів;
  • так колись робила мама: з'їдала його фекалії;
  • смакові вподобання;
  • нестача уваги;
  • суперництво з кішкою.

Щодо останнього варто розповісти детальніше: якщо собака їсть кал кота, можливо, так тварина хоче показати, хто в домі справжній хазяїн. Як відомо, і собаки, і кішки часто мітять свою територію, роблячи купки та калюжі.

Собака, відчувши "аромат" котячих фекалій, прагне якомога швидше знищити їх (тобто з'їсти), щоб показати, що територія не належить коту.

Дізнайтеся Скільки наповнювачу потрібно насипати в котячий лоток

Чи може наповнювач чи фекалії зашкодити собаці

І так, і ні. Найчастіше, собаки, що з'їли котячий наповнювач чи випорожнення або не страждають від наслідків, або мають незначні шлунково-кишкові розлади: наприклад, рідкі випорожнення. У переважній більшості собаки з'їдають кал, але якась частина наповнювачу також може опинитися у їхній пащі.

Шкода для здоров'я собаки залежить від типу наповнювачу і того, чи в нього вже "сходив" котик і залишив свої фекалії чи сечу. Наповнювач буває різних видів: бентонітові (зазвичай, його просто називають – пісок – 24 канал), зерна качанів кукурудзи, дерев'яна стружка, силікат, глина.

Якщо натуральні компоненти (стружка, кукурудза, зерна) не зашкодять собаці, то хімічні, як наприклад, силікат – цілком ймовірно. Наповнювач, що комкується, зазвичай має глинисту добавку, таку як бентоніт натрію.

Кіт у лотку
Різний вміст лотка може по-різному нашкодити собаці / Фото з kotomaniya

Що робити, якщо пес з'їв наповнювач чи котячі фекалії

  • Якщо ви знаєте, що ваш вихованець лазив у котячий лоток і спожив звідти щось, слідкуйте за його випорожненнями протягом наступних 24 годин.
  • Якщо ви помітили, як вихованець блює або викривляє спину від болю, негайно відвезіть його до ветеринара.
  • Якщо ваша собака спожила велику кількість наповнювача, це може призвести до закупорки шлунка, що в гіршому випадку вимагатиме хірургічного втручання.
  • Якщо ви не робили чергової дегельмінтизації улюбленцям, це – саме той час, аби проконсультуватися про цю процедуру з ветеринаром.

Найпростіший і найбезпечніший спосіб запобігти тому, що собака їстиме наповнювач чи фекалії – це фізично заборонити доступ до лотка. Окрім того, чистіть лоток кілька разів на день: це оцінить і кіт, і пес.