Для отримання результатів вчені виміряли напрямок виляння хвосту у відповідь на різні емоційні стимули. Наприклад, це міг бути погляд на чужу людину, кота, іншого пса чи господаря.

Цікаво Ексклюзивні подарунки для котиків: якою новинкою можна потішити улюбленця

"У собак, рухи вліво і вправо управляються за допомогою механізмів мозку, розташованих на іншій стороні. Якщо собака рухає хвостом вправо, це пов’язано з активністю лівої півкулі мозку, і навпаки, якщо собака рухає хвостом вліво", – повідомив співавтор роботи Джорджіо Валлортігар.

Якщо собака виляє хвостом вправо, це означає, що він помітив знайому людину. Також це може вказувати на те, що собака хоче наблизитися до цього суб'єкта з позитивним наміром.

Якщо вліво – це означає, що він помітив незнайому людину чи створіння, яке може здаватися йому агресивним.


Собака виляє хвостом / Фото The Everyday Dog Magazine

Крім того, песик часто виляє хвостом для висловлення свого енергійного ентузіазму. Раніше була версія, що виляння з боку в бік може говорити про збудливість чи дружелюбність. Її підтвердили подальші експерименти, які показали, що позитивна соціальна поведінка собаки та рухи хвоста пов'язані.

Емоційний сенс певних положень хвоста тварини

  • Якщо собака опускає хвіст або ховає його між лапами, то це може говорити про те, що він занепокоєний, боїться чи просто покірний.
  • Високе підняття хвоста – собака хоче наблизитися до іншої тварини чи людини.
  • М'яке виляння – невпевненість, яка властива, наприклад, при першій зустрічі з невідомою людиною.
  • Напружене підняття хвоста – тварина тривожиться чи відчуває загрозу.
  • Виляння хвоста з боку в бік – собака захоплена чимось і налаштована дружелюбно.
  • Швидке виляння – собака хвилюється чи захоплено спостерігає, але якщо при цьому хвіст стирчить лише вгору – собака демонструє агресію.

Читайте також Котяча філософія: чому кішка ставить лапу на руку господаря

Цікаво – як навчають собак-прикордонників: дивіться відео