Причини, через які домашні тварини поводяться огидно, потрібно шукати у способі життя їх предків. Часто в усьому винне "дике" коріння собак та котів, а також історія їх співіснування з людьми.

Дізнайтеся Вірний друг: чому собаки стають чудовими домашніми улюбленцями

Чому собаки стрибають і хочуть лизнути нас в обличчя

Дослідження показують, що всі собаки однаково тісно пов'язані з популяціями вовка з різних країн світу. Тобто всі песики еволюціонували від спільного предка. Ймовірно, спершу ці вовки ходили за невеликими групами людей та підбирали залишки їжі. А може, люди тримали вовченят як домашніх тварин.


Звичку підстрибувати до лиця собаки перейняли у вовків / Фото Unsplash

Звичка стрибати й облизувати лице господарів – прямий прояв вовчої "натури". Малі вовченя саме так зустрічають членів зграї із полювання. Вони підстрибують та облизують губи дорослих вовків, випрошуючи їжу.

Гавкання й нявчання щосили

Для домашніх котів та собак гавкіт і нявчання стали способом спілкуватися з людиною і заявляти про свою присутність.

Дослідження доводять, що для людського вуха набагато приємніше чути навчання домашніх кішок, аніж диких. Отже, у процесі еволюції коти навчилися не тільки приваблювати увагу своїм голосом, а й пом'якшили його до приємного для людей.


Коти нявчать, щоб привабити увагу людей / Фото Unsplash

А гавкіт собак подекуди нагадує плач людських немовлят, що змушує господарів уважно дослухатися до нього. Собаки гавкають, щоб налякати несподіваного ворога, змусити здобич завмерти й злякати її, і, звісно, щоб привернути до себе увагу людини.

Коти мітять територію або приносять "подарунки"

Якщо ви або ваші сусіди регулярно знаходять екскременти котика у саду, знайте – так тварина відзначає межі своєї території. Цю звичку коти "позичили" у своїх диких предків, які таким чином "відгороджують" свою зону для полювання від сусідських.


У природі кішки приносять своїм малюкам напівживих тварин / Фото Unsplash

Вам сподобається Нерозлучні кошеня Кома та іграшка Ультрамен стали зірками інстаграму

Також цікавим є момент, коли кішки приносять своїм господарям впольованих мишей або птахів. У природі мами-кішки дають напівмертвих тварин своїм кошенятам, щоб ті вчилися полювати. Отже, ваша улюблениця вважає вас недолугим кошеням, яке не здатне саме роздобути собі їжу.