Така поведінка свідчить про давні котячі інстинкти. Хоч інколи такі дії улюбленця можуть дратувати господарів, сварити кота за них не можна.

До слова Здоров'я вашого кота: як запобігти хворобам ротової порожнини

Шкрябання і накривання миски з їжею: яка причина

Багато котів дряпають, лапають або розминають простір навколо своєї миски до або після їжі. Це приклад інстинктивної, підсвідомої поведінки. Коти можуть вдаватися до "закопувань", ніколи навіть не бачивши такого від своїх батьків. Звичка лежить глибоко у корінні котячих і притаманна диким хижакам.

Деякі кішки можуть довести цю поведінку до крайнощів, витрачаючи багато часу на дряпання підлоги або розминання килима навколо миски з їжею. У деяких випадках кішки можуть накривати миски іншими предметами, до яких дотягнуться: рушниками, серветками, пакетами тощо.

Кіт їсть з миски
Котяче загрібання іжі – давній інстинкт / Фото з Unsplash

Цікаво Чому коти перестають їсти, коли видно дно миски, але їжа в ній є

У дикій природі кішки часто закопують свої залишки їжі і кал. Це захисний захід, аби вороги не могли їх відстежити: закопана їжа має незначний запах і не приваблює падальців або хижаків.

Якщо ви покладете газети чи пластик під тарілки з їжею, то кішка буде дряпається під нею, подрібнювати і навіть нагромаджувати їх на миску з їжею.

"Закопую, бо мені це не подобається"

У деяких випадках кішки дряпають або закопують їжу чи інші предмети, які їм не подобаються. Така поведінка схожа на закопування калу в лотку чи землі. Це наче психологічно дозволяє кішці позбавитися того, що їй не подобається.

Крім того, оскільки коти часто сплять там, де їдять, загрібання відходів може стати способом "прибирання" особистого простору.

Кішка з мискою
Інколи загрібанням кіт показує, що не хоче їсти певну їжу / Фото з Unsplash

Як припинити котячі загрібання довкола миски

Самі по собі шкрябання не є шкідливою поведінкою. Вони не шкодять кішці, і навряд чи завдають шкоди господарям. Але шкоди завдають плитці, лінолеуму чи ламінату.

Щоб вберегти покриття підлоги, можна скористатися деякими лайфхаками.

  • Покладіть продукти на тверду поверхню подалі від предметів, які можна пошкодити або перетягнути, щоб закрити миску.
  • Залишайтеся з вашим улюбленцем, поки він їсть.
  • Приберіть миску, коли кіт закінчить їсти.
  • Якщо ваша кішка починає шкрябати підлогу, відволікайте її іграшкою.
  • Не залишайте сухий корм у вільному доступі. Він, скоріш за все, буде розкиданим довкола.
  • Не карайте кішку за загрібання і шкрябання. Це природна поведінка і не є внутрішньо шкідливою. Покарання призводить до справді проблемної поведінки і може ускладнити стосунки.