Вміння літати догори дригом може врятувати диким гусакам життя. Іноді перевернутого гусака щастить упіймати в об’єктив фотокамери або зняти на відео.

Читайте також Чому корисно приходити на роботу з домашніми улюбленцями: досвід компанії Purina®

У Нідерландах сфотографували перевернутого гусака

Нідерландський фотограф Вінсент Корнеліссен зробив світлину гусака, який перевернувся в польоті. Це фото викликало жваве обговорення в мережі.

Однак світлина є цілком реально. Чому цей гусак перевернувся в польоті – невідомо, однак таке іноді трапляється.

Український проєкт "По той бік новин" провів ціле розслідування, щоб довести читачам, що фото перевернутого гусака не є підробкою.Світлина, що викликала обговорення / Фото Vincent Cornelissen / The Telegraph

Як називається такий спосіб польоту

Такий спосіб назвали "whiffling". У перекладі з англійської мови це означає "свист". На просторах мережі можна знайти чимало відео із гусаками, що перевертаються в польоті. Щоправда, зазвичай вони мають досить погану якість, адже не кожна камера здатна якісно зафільмувати птахів у небі.

Чому гуси перевертаються в польоті

Перевертання у повітрі дає гусакам змогу швидко знизитися. Птахи втрачають швидкість та приземляються набагато скоріше, ніж якби робили це звичним способом.

Науковці вважають, що таке різке зниження допомагає гусакам уникати нападу хижаків. Також гуси можуть різко приземлятися, коли бачать їжу.

Цікаво Ведмідь знайшов на смітнику матрас і добряче відпочив: кумедні фото

Гуси перевертаються в польоті: дивіться відео

Уповільнена зйомка перевернутих гусей: відео