Бурмак і Гута маленькими приїхали до Черкас сім років тому з Івано-Франківська. Вони гарно вживаються разом, хоча і мають різні характери. Завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча розповіла, як ведмеді виходять зі сплячки.

Читайте також До Центру порятунку тварин під Києвом евакуювали двох левів, які ледь не загинули

У черкаському зоопарку після сплячки прокинулися ведмеді

Першим із зимового вольєра вийшов Бурмак. Як і зазвичай, самець оббіг територію, покачався у снігу та поплавав у воді. Потім повернувся за своєю подружкою Гутою.

Ведмеді у черкаському зоопарку прокинулися та скоро вийдуть у вольєр​ / Фото Суспільне Черкаси

У самки інший характер, тому і виходить не так охоче. За словами Осадчої, Гута сором'язлива, а Бурмак самець, як справжній чоловік.

Я здивувалася, що вони прокинулися, думала, що ще мають спати в цей час, тому задоволена, що це побачила,
— поділилася відвідувачка зоопарку Мирослава Науменко.

До дня їхнього виходу зі сплячки у зоопарку готувалися заздалегідь. Директор установи Євген Ван каже, що перед цим підсипають щепу, готують водойму та вольєр для того, щоб вони могли спокійно зайти і почуватися, як зазвичай.

У черкаському зоопарку після сплячки прокинулися ведмеді / Фото Суспільне Черкаси

Прокинулися ведмеді півтора тижня тому. Зі сплячки вийшли у гарній фізичній формі, наразі тварин вже почали підгодовувати.

Годувати почали, як завжди, з сухарів, щоб запустити роботу кишкового тракту і вийшла білкова пробка. Через тиждень вони вже потроху їдять овочі, буряк, капусту, моркву, яблука,
— пояснила фахівчиня.

З часом, додала вона, коли ведмеді "нагулюють" апетит, у їхній раціон додають кашу, м'ясо та рибу.

Зі сплячки ведмеді вийшли у гарній фізичній формі / Фото Суспільне Черкаси

На Закарпатті 12 ведмедів залягли у зимову сплячку

Зимовий сон для бурих ведмедів починається між груднем та лютим. Зазвичай, у дикій природі вони викопують барліг, який служить їм протягом кількох наступних років.

Однак, сьогоднішні спостереження у реабілітаційному центрі бурих ведмедів у Національному природному парку "Синевир" засвідчують, що із 30-ти клишоногих, які мешкають на території притулку, станом на сьогодні залягло на зимовий відпочинок – 12, що на 6 особин менше, ніж торік. Ведмеді почали залягати в сплячку з початку лютого, коли випав сніг і пішла морозна погода.