У Бразилії помітили гібрид лисиці й собаки

Дослідники були збентежені, коли цуценя продемонструвало поведінку, яка відрізнялася від поведінки домашніх собак і диких тварин. Попри те, що цуценя утримували в неволі, воно не виявляло ані очікуваної покірності домашнього собаки, ані агресії, типової для його диких побратимів.

Дивіться також "Справжній жах під землею": австралійців охопив страх через крихітну садову яму

Таємничості додавало те, що цуценя гавкало, схоже на собаку, але несподівано відкидало бажану їжу та полювало виключно на маленьких щурів. Ці незвичайні спостереження поставили вчених у глухий кут – перед ними найдивніша тварина у світі.

У результаті вченим з Центру охорони та реабілітації диких тварин Федерального університету Гранді-ду-Сул, треба було провести генетичний аналіз, щоб розставити всі крапки над "і". Результати свідчать про те, що тварина, виявлена в Бразилії, насправді є абсолютно новою породою чарівних особин — гібридом південноамериканської пампасної лисиці та собаки, якого прозвали "догсім".

Вперше цю дивовижну істоту було виявлено ще 2021 року: зоозахисники виявили самку пораненою після ДТП у Вакарії (Ріу-Гранді-ду-Сул). Тварину підібрали, відвезли до Центру, де надали необхідну медичну допомогу.

Гібрид південноамериканської пампасної лисиці та собаки

Гібрид південноамериканської пампасної лисиці та собаки​ / Фото Daily Mail

У південноамериканському регіоні дослідники виявили, що жоден із чотирьох відомих видів собак не відповідає фізичним характеристикам і генетичному складу конкретної. Місцеві чагарникові собаки, відомі за своїми маленькими округлими вухами, короткими ногами та коричневим хутром, і гривасті вовки, що відрізняються своїм високим зростом, довгими ногами та вухами та червонувато-коричневим хутром, не відповідають опису цієї загадкової тварини.

Водночас дослідники виявили, що крабоїдова лисиця (Cerdocyon thus) та пампасна лисиця (Lycalopex Gymnocercus) найбільше підходять під зовнішній опис врятованої тварини, втім, їхнє хутро все ж таки світліше.

До чого дійшли вчені?

Так, вчені провели широкий аналіз, щоб дослідити феномен схрещування видів. Їхні висновки привели до того, що відкриття дивовижної істоти в Бразилії, яка демонструє риси як пампасної лисиці, так і домашньої собаки, є надзвичайно рідкісним випадком схрещування двох видів, що належать до різних родів.

Гібрид собачої лисиці (А) і пампасної лисиці (Б)

Гібрид собачої лисиці (А) і пампасної лисиці (Б) / Фото Thales Renato Ochotorena de Freitas​

Дослідники підкреслили дивовижне відкриття гібридного потомства двох видів, які розійшлися приблизно 6,7 мільйона років тому і походять від різних родів. Це відкриття показує здатність цих видів успішно розмножуватися та виробляти життєздатне потомство, попри їх значну генетичну розбіжність.

Генетичний аналіз показав, що унікальна тварина мала загалом 76 хромосом, і всі вони були схожі на хромосоми домашніх собак і пампасної лисиці. У врятованого собаки також є дві Х-хромосоми з різною морфологією, що вказує на те, що вони походять від двох різних видів.