Ці тварини жили 83 мільйони років тому

Серед найбільш вражаючих знахідок – два хребці великих рептилій, ймовірно, динозаврів, а також ще дві, поки що не ідентифіковані кістки. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного музею природної історії в Софії.

Читайте також Плюс один до страхів: названо павука розміром з обідню тарілку та іклами 2,5 сантиметра

Так, експедиція палеонтологів Національного природознавчого музею при БАН поблизу Труна знайшла два хребці великих рептилій, ймовірно, динозаврів, а також ще дві, поки що не ідентифіковані кістки.

В Болгарії археологи знайшли рештки тварин, що жили 83 мільйони років тому

В Болгарії археологи знайшли рештки тварин, що жили 83 мільйони років тому / Фото sofiaglobe​

Крім них, палеонтологи також знайшли кілька великих фрагментів панцирів черепах, а також два частково збережених зуба – один від крокодила й один від хрящової риби.

Серед скам'янілостей безхребетних тварин виділяються кілька рахієвих кліщів, одна з яких є найбільшою, знайденою на цьому місці.

Болгарські археологи поблизу Софії знайшли останки різних тварин

Болгарські археологи поблизу Софії знайшли останки різних тварин / Фото sofiaglobe​

Учасники експедиції не очікували такого "улову" і сподіваються, що родовище розкриє їм свої найцікавіші таємниці. Цьогорічні обстеження у Труні триватимуть до 11 серпня.

У Перу знайшли скам'янілі рештки кита

Міжнародна група палеонтологів виявила на півдні Перу скам'янілі рештки кита. Він є претендентом на звання найважчої тварини, яка коли-небудь існувала на Землі.

Мисливці за скам'янілостями виявили залишки величезного давно вимерлого кита в скелі в пустелі Іка на півдні Перу. Дорослі кити, які жили на Землі 40 мільйонів років тому, могли важити сотні тонн. За оцінками дослідників, маса його тіла могла складати від 85 до 340 тонн, а розмір – 20 метрів.

Окрім величезних розмірів Perucetus colossus мав передні кінцівки для ходіння по морському дну та маленькі рудиментарні задні кінцівки.