У Перу знайшли скам'янілі рештки кита

Мисливці за скам'янілостями виявили залишки величезного давно вимерлого кита в скелі в пустелі Іка на півдні Перу. Дорослі кити, які жили на Землі 40 мільйонів років тому, могли важити сотні тонн.

Дивіться також "Балет в океані": чоловік "спіймав" на відео як три горбаті кити стрибають в унісон

Досі синій кит вважався рекордсменом серед тварин з найбільшим розміром тіла. Величезний скелет синього кита Hope, який зберігається в Музеї природної історії в Лондоні, має довжину у понад 25 метрів і важить 4,5 тонни.

Проте, кит (Perucetus colossus), якого виявили у Перу, попри меншу довжину – 20 метрів, може мати скелет у два – три рази важчий за скелет 25-метрового синього кита через його щільніші кістки. За оцінками дослідників, маса його тіла могла складати від 85 до 340 тонн.

Палеонтологи дійшли такого висновку після порівняння 13 хребців, чотирьох ребер і однієї стегнової кістки Perucetus colossus з кістками близьких родичів кита.

Реконструкція Perucetus colossus у його прибережному середовищі існування з орієнтовною довжиною тіла 20 метрів / Фото Альберто Дженнарі​

Якщо ми подивимося на найскромнішу оцінку в 85 тонн щодо нововиявленої тварини, ми точно говоримо про синього кита, який є найбільшою твариною сьогодні,
— сказала Елі Амсон, фахівець зі скам'янілостей ссавців в Державному музеї природної історії в Штутгарті.

Окрім величезних розмірів Perucetus colossus мав передні кінцівки для ходіння по морському дну та маленькі рудиментарні задні кінцівки.

Гренландський кит може посунути слонів по тривалості вагітності

Дослідники вивчали гренландських китів і тепер вважають, що ці тварини можуть змагатися з африканськими слонами за титул. Вчені вивчили кров китів і виявили, що вони можуть бути вагітні до двох років.

Утім, усе ще залишається питанням, чи зможуть гренландські кити обійти африканських слонів. Річ у тім, що існує ймовірність, що кити насправді не вагітні 2 роки, а використовують певні фізіологічні тактики для вирощування найкращого потомства в найкращий час.