Бегемотів з ранчо Пабло Ескобара переселять в інші країни

Ці 70 бегемотів – нащадки чотирьох, незаконно імпортованих з Африки покійним наркобароном у 1980-х роках – до Індії та Мексики в рамках плану контролю над їх популяцією. Він поселив їх в приватному зоопарку на своєму розкішному ранчо Hacienda Napoles.

Читайте також У Таїланді народилося козеня-мутант з одним оком і без носа: який вигляд має рідкісний "циклоп"

Після ліквідації Ескобара в 1993 році маєток націоналізувала влада Колумбії, а більшість мешканців звіринця розселили по зоопарках країни. Ось тільки гіпопотамів, прозваних "кокаїновими бегемотами", адже вони були куплені саме на гроші від продажу цього наркотику, не чіпали, тому що зловити і переселити 3-тонних тварин було непросто.

В результаті ті розбрелися по околицях покинутого маєтку і незабаром досить швидко розплодилися, адже для цього у них були ідеальні природні умови – відмінний клімат і ніяких природних ворогів, що загрожують їхньому життю.

За оцінками природоохоронних органів, зараз в районі провінції Антіокія мешкає близько 130 бегемотів, а їхня популяція може досягти 400 через вісім років.

Вчені попереджають, що бегемоти не мають природного хижака в Колумбії і є потенційною проблемою для біорізноманіття, оскільки їхні фекалії змінюють склад річок і можуть вплинути на середовище проживання ламантинів і капібар. Минулого року уряд Колумбії оголосив їх токсичним інвазивним видом.

Який план?

Спочатку тварин хотіли винищити, але потім визнали таку міру занадто радикальною. Пізніше частину з них вдалося відловити і стерилізувати, але це все одно не надто покращило ситуацію.

Бегемотів з ранчо Пабло Ескобара переселять в інші країни / Фото Getty Images

Директор з питань захисту та добробуту тварин Міністерства навколишнього середовища Антіокія Ліна Марсела де лос Ріос Моралес заявила, що план відправлення бегемотів до Індії та Мексики формувався понад рік. Бегемотів заманювали їжею у великі залізні контейнери і перевозили на вантажівках в Міжнародний аеропорт міста Ріонегро. Звідти вони будуть відправлені в Індію та Мексику, де є заповідники та зоопарки, здатні прийняти та піклуватися про тварин. На місцях вже знайшлися фонди, які готові оплатити переміщення.

В першу чергу планують взятися за бегемотів, що живуть в річках навколо ранчо Hacienda Napoles. Водночас тих тварин, які перебувають всередині ранчо, поки чіпати не будуть, адже вони живуть в контрольованому середовищі і не загрожують місцевій екосистемі.

Також місцева влада повідомляє, що колумбійських бегемотів готові прийняти Еквадор, Філіппіни і Ботсвана.