Дослідники знайшли докази того, що тварини спілкуються між собою, використовуючи чіткі голосові сигнали, а не копіюють крики один одного.

Читайте також Триоке "викопне чудовисько": вчені "воскресили" істоту, яка жила 520 мільйонів років тому

Учені помітили щось дивовижне в поведінці африканських слонів

Дослідники зробили інтригуюче відкриття, що дикі африканські слони володіють дивовижною здатністю спілкуватися один з одним за допомогою чіткої вокалізації, схожої на людські імена. Слід підкреслити, що це дослідження, хоча вже опубліковано як препринт, наразі очікує на рецензію.

Під час дослідження вчені аналізували сигнали диких слонів у двох районах Кенії:

  • велика екосистема Самбуру на півночі;
  • національний парк Амбоселі на півдні.

Було проаналізовано повний набір даних, що складається з 625 різних звуків, виявивши, що 597 із цих вокалізацій мали місце в одній родині. Автори дослідження також підкреслили, що загалом 114 унікальних людей видавали ці звуки, тоді як 119 людей їх отримували. Загадково те, що досліджуючи крики, спрямовані до певного слона, вчені виявили несподіваний феномен.

Команда заглибилася в акустичні властивості звуків слона, щоб дослідити потенційний зв'язок між звуковою структурою та рисами особистості. Використовуючи низку статистичних тестів, команда мала на меті визначити, чи можливо точно передбачити характер слона на основі конкретних звукових моделей. Результати дослідження показали, що слони, до яких адресовано звернення, можуть бути правильно ідентифіковані за структурою звуків статистично значно краще, ніж випадково.

У революційному дослідженні вчені оприлюднили перші в історії докази того, що слони використовували голосову комунікацію, щоб звертатися до своїх родичів. Проводячи експеримент за участю 17 слонів, вчені відтворювали записи криків, спрямованих саме на них, спостерігаючи за їхніми подальшими реакціями.

Африканські слони використовують імена, щоб спілкуватися один з одним

Африканські слони використовують імена, щоб спілкуватися один з одним​ / Фото UnSplash

Дивно, але результати показують, що слони швидше реагують на персональне "вітання", спрямоване до них, порівняно з контрольним подразником. Цей прорив проливає нове світло на глибину комунікаційних можливостей у представників виду слонів.

Так, вчені вважають, що знайшли переконливі докази того, що нелюдський вид приймає форму спілкування, схожу на людську номенклатуру для позначення окремих людей. Вважається, що цей загадковий розвиток пов'язаний із соціальною поведінкою, яка спостерігається у слонів, оскільки вони виявляють тенденцію об'єднуватися в менші фракції, які згодом зливаються у більші.

Дослідники стверджують, що ці "голосові скорочення" потенційно можуть покращити координаційні здібності, особливо коли тварини не знаходяться в межах прямої видимості одна одної. Крім того, дослідники вважають, що звернення одне до одного на ім'я також може бути способом зміцнення соціальних зв'язків, як це працює і в людей.