Порода хаскі стала дуже популярною завдяки своєму незвичному вигляду, однак ці песики не надто щасливі жити у квартирі й виходити на короткі прогулянки на повідку. Тому, перед тим як заводити хаскі, дізнайтеся про цих собак якомога більше й ретельно зважте свої можливості. А ми пропонуємо прочитати цікаві факти про цих песиків.

Дізнайтеся У чому полягає правильне харчування і збалансований раціон кішки

Так, назва породи цілком відповідає дійсності. Хаскі вивели племена чукч, яким потрібні були помічники для того, щоб тягнути важкі сани протягом тривалого часу.


Породу вивели для перевезення вантажів на довгі дистанції / Фото Unsplash

Ці собаки завжди готові до суворої та холодної погоди. Вони мають подвійну шерсть, що складається з товстого короткого підшерстку, який допомагає берегти тепло, а також довгої водонепроникної шерсті зовні, які рятує від мокрого снігу. Довгі мигдалеподібні очі також захищають собак від снігу й сонця. А пухнастий хвіст вони обертають довкола морди, коли сплять – усе для економії тепла.

Якщо ви полюбляєте біг на довгі дистанції – беріть із собою хаскі. Але є одне застереження: спершу песику потрібно добре погуляти, понюхати й дослідити усе довкола, вибігатися у вільному темпі. Тільки після цього ваш улюбленець може спокійно супроводжувати вас під час тренування.


Хаскі можуть годинами бігти без відпочинку / Фото ​Unsplash

Також потрібно пам'ятати, що шерсть хаскі захищає їх від холоду, але водночас загрожує собаці перегрівом. Тому тренуйтеся із ними тільки в прохолодні дні, і в жодному разі не у спеку.

Але більшість із них. Блакитні очі рідко трапляються в інших собак, а ось хаскі природа нагородила саме таким кольором очей. Нерідко трапляється в цієї породи й гетерохромія – очі різних кольорів.

Ці собаки не підходять для сторожової служби або охорони. Вони не мають агресії у характері і їх надзвичайно складно навчити охороняти господарів або їх майно.

Хаскі можуть бігти година за годиною, не використовуючи запаси глікогену або жиру з власного тіла. Ця порода була виведена для бігу на довгі дистанції, тому тіла песиків регулюють метаболізм для підвищення продуктивності бігу.


Бувають хаскі з шерстю різного кольору / Фото Unsplash

Зазвичай ми уявляємо собі хаскі, що мають сіро-білу шерсть, як у вовка. Однак ці собаки бувають чорними, рудими, білими тощо.

Схоже 10 коргі, що зачарують видом ззаду: дуже кумедні фото

Ці собаки не тільки гавкають, а й виють, стогнуть, бурчать. Деякі власники хаскі стверджують, що їх завивання можна почути за 16 кілометрів.