Зоопарк Шотландії надав притулок ведмедю з України, який постраждав через війну

Український ведмідь отримав тяжку травму через повномасштабну війну, яку розв'язала Росія. Шотландський зоопарк вирішив врятувати тварину.

Читайте також Йшли на полювання: у Чорнобильській зоні зграя вовків потрапила у фотопастку

Коли у жовтні 2022 року Збройні Сили України увійшли до покинутого зоопарку в селі Ямпіль, вони побачили, що близько 200 тварин загинуло. 12-річний ведмідь виявився одним з небагатьох, хто залишився живим. При цьому був важко поранений – він отримав струс мозку, коли снаряд розірвався біля його клітки, і до смерті залишалися лічені дні.

Тепер Ямпіль, названий на честь села, де його знайшли, отримає новий старт у житті, оскільки його усиновив шотландський зоопарк після рятувальної операції, яка доставила його з України до Польщі, а потім до Бельгії. На початку наступного року він вирушить до свого нового дому, за 20 миль на захід від столиці Шотландії Единбурга.

У понеділок Піцці та головний охоронець м'ясоїдних тварин зоопарку Гарі Керран відвідали Ямпіль у центрі, де він отримує можливість "зняти стрес" і лікування.

Ведмедя врятували з Ямполя / Фото Five Sisters Zoo

Зоопарк, який раніше рятував ведмедів та інших тварин, але переважно з цирків та придорожніх ресторанів, вперше дізнався про Ямпіль через Naturhulpcentrum.

Мене це дуже хвилювало, і це просто неймовірно, через що він пройшов. І тому ми дуже хотіли зробити все можливе, щоб переконатися, що ми створимо дім для решти його життя, незалежно від ціни,
– заявив Піцці.

У заяві зоопарку зазначено, що для нового вольєра Ямпіля знадобляться інвестиції у розмірі близько 200 000 фунтів стерлінгів, і він запрошує людей робити пожертви, щоб допомогти досягти цієї суми.

Працівники зоопарку в Шотландії назвали тварину на честь селища, в якому вона прожила своє життя — Ямпіль. Там розповіли, що ведмідь ніжний, а у новій домівці отримує все необхідне для нормального та щасливого життя.