Заборонити утримувати свійських тварин у клітках: ЄС може внести зміни з 2027 року

4 липня 2021, 17:09
Читать новость на русском

Джерело:

DW

Активісти зібрали понад мільйон підписів для того, щоб фермерів зобов'язали відмовитися від кліток для свійських тварин. Єврокомісія може ввести заборону вже з 2027 року.

Єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес 30 червня заявила, що пропозиції щодо відповідного проєкту закону щодо заборони внесуть вже до кінця 2023 року. 

Цікаво Як познайомити собаку з іншими улюбленцями: корисні поради

У ЄС хочуть заборонити утримувати свійських тварин у клітках

Таким чином Єврокомісія відреагувала на кампанію "End the Cage Age" ("Покінчити з ерою кліток"), яка й зібрала підписи щодо заборони.

Це історичний день щодо добробуту тварин у ЄС,
– написала Кіріакідес.

Вона також додала, що до кінця 2023 року внесуть пропозиції з поступового припинення використання кліток для мільйонів сільськогосподарських тварин.

Зверніть увагу! Варто відзначити, що Європарламент зобов'язаний розглядати громадянські ініціативи, які за рік збирають щонайменше мільйон підписів громадян ЄС у 7 країнах Євросоюзу.

Єврокомісія зможе тільки запропонувати посилити захист свійських тварин. Про зміни правил утримання тварин мають домовитись Європарламент та 27 урядів країн-членів ЄС.

Подбайте про здоров'я вашого домашнього улюбленця разом із високоякісним харчуванням від Purina®, що стане відмінною основою його щоденного раціону.

Кого стосуватимуться заборони

У Євросоюзі діють заборони щодо захисту тварин, зокрема для курей, які несуть яйця, телят та свиней. Активісти хочуть запровадити правила також щодо:

  • кроликів,
  • молодих курей,
  • перепілок,
  • качок та гусей.

Як планують допомогти фермерам

  • Єврокомісарка зазначила – щоб уникнути нечесної конкуренції, норми для захисту тварин повинні бути прописані також у торговельних договорах ЄС.
  • Єврокомісія обіцяє підтримати фермерів, спрямувавши кошти, виділені на аграрну політику ЄС.

Цікаво Мозок домашніх корів набагато менше, ніж у диких предків: дослідження