За будь-яких обставин важливо не ігнорувати жоден із цих симптомів. Якщо ви помітили будь-який із цих показників, необхідно негайно звернутися до свого ветеринара для допомоги.

Читайте також Чому коти труться об ноги людини: 5 причин такої поведінки

Зміна звичного способу життя

Занепокоєння повинно виникати, коли раніше енергійний собака раптово змінює поведінку, стає млявим і демонструє ознаки депресії, такі як надмірний сон і небажання брати участь у іграх. Ці тривожні симптоми ще більше посилюються, якщо собака має втрату апетиту.

У таких випадках необхідно негайно звернутися за професійною допомогою, щоб вирішити тривалий стан, що впливає на самопочуття вихованця.

Тьмяний погляд

У випадках хвороби собаки може спостерігатися помітне зниження гостроти зору – погляд стає тьмяним. Інколи це навіть супроводжується виділенням слизу з очей.

Щоб розв'язати ці проблеми, початкові кроки можуть включати вимірювання температури вихованця та проведення особистого огляду. Згодом бажано звернутися за професійною допомогою до ветеринара.

При хворобі у собаки можна спостерігати тьмяний погляд​ / Фото UnSplash

Зміна шерсті

Раптове погіршення шерсті домашньої тварини може бути причиною для занепокоєння, оскільки є потенційною ознакою основних проблем зі здоров'ям. Лупа, наприклад, може свідчити про підвищений стрес або інфекцію у собак.

Хоча можна припустити, що неправильний догляд може призвести до появи лупи. Однак якщо після їх усунення вона так і не зникла, потрібно показати вихованця фахівцеві.