Деякі з цих тварин з дивовижною точністю імітують звуки автомобільної сигналізації та затворів фотоапаратів, а інші можуть відтворювати звуки, які видає їхня здобич, а треті – відмінно відтворюють людську мову. Ця здатність була задокументована у кількох видів з дикої природи, і це зовсім не папуги.

Дивіться також Порхай як метелик: 2000-кілограмові бегемоти не вміють плавати, але літають – кумедні відео

Які тварини навчилися імітувати людську мову?

  • Балакучі китоподібні

Останніми роками косатки привертають увагу своєю агресивною взаємодією з туристичними човнами, намагаючись перекинути їх. Однак, ці морські ссавці також володіють загадковою здатністю – імітують людську мову.

Яскравим прикладом є косатка, на ім'я Вікі, яку навчили імітувати людські слова. Вікі успішно артикулювала такі фрази, як "привіт", "бувай" та "Емі" – ім'я її тренера. Дослідники підкреслюють, що хоча вокалізація Вікі була недосконалою, а розуміння нею вимовлених слів було мінімальним, цей подвиг підкреслює неабияку адаптивність косаток.

Як Вікі вимовляє фрази: дивіться відео

Також варто згадати білуху NOC, яка була придбана у 1970-х роках в рамках програми ВМС США для морських ссавців в Арктиці. Дослідники помітили, що вокалізація ссавців нагадує бурмотіння, підводну імітацію людської мови, якщо чути її здалеку. Однак наукова спільнота залишається непевною, чи є ці звуки навмисною імітацією людської мови, чи чимось зовсім іншим.

  • Качка, що говорить

Домашня качка, на ім'я Ріппер, навчилася імітувати голос свого господаря. Птах може імітувати звук хвіртки, що закривається, і вимовляти фразу "You bloody fool" ("Ти чортів дурень"). Ймовірно, господар качки не раз повторював цю фразу в присутності птаха.

Качка імітує фрази господаря: дивіться відео

  • Тюлень, що розмовляє

Тюлень Гувер, якого врятували ще дитинчам, провів свої перші роки життя з людьми, а потім переїхав до акваріума Нової Англії в 1970-х роках. Дослідники виявили, що Гувер навдивовижу перейняв кілька слів від своїх господарів і навіть зміг імітувати характерний акцент штату Мен.

На відрізку відео, що починається на позначці часу 3:25, можна почути, як тюлень вимовляє "Hey hey, get out!" ("Гей-ей, йди геть!").

Як тюлень говорить: дивіться відео

  • Слон, що розмовляє корейською

Самець азійського слона, на ім'я Баскет, успішно імітував англійську мову та відтворював голос свого тренера в Кореї. Помістивши хобот до рота, Баскет продемонстрував здатність регулювати висоту і тембр своїх вокалізацій.

Як це відбувається: дивіться відео

За словами зоолога Анжели Стогер, слон не тільки точно імітував людську мову, але й підлаштовувався під висоту голосу свого тренера, демонструючи рідкісний і складний рівень вокального навчання серед слонів.