Риби бетта є вихідцями з Азії, де вони мешкають на мілководді боліт, ставків або повільних потоків. Їх ще називають "сіамськими бойовими рибами" або "лабіринтовими рибами". Чоловічі бетти віддані батьки, які ротом роблять бульбашкові гнізда для своїх дитинчат і люто захищають їх від хижаків.

Цікаво Як у кіно: для чого пінгвіни відвідали розкішний ресторан у Чикаго – фото

Як спить риба бетта

Як і люди, риби бетта сплять вночі. Під час відпочинку вони стають нерухомими і мають розплющені очі через відсутність повік. Також сплячі риби можуть втратити колір, це така їхня природна форма самозахисту.

Вони можуть спати в різних положеннях: згорнувшись, як кішка, на одному боці, або навіть вертикально, з опущеною головою. Деякі бетти також можуть спати з відкритими плавниками,
– розповідає ветеринарка з Канзасу Клодін Сіверт.


Риба бетта спить уночі / Фото unsplash

Скільки часу сплять бетти щодня

Крім нічного відпочинку, риба бетта може дрімати впродовж дня. І якщо ви бачите, що вона не рухається, лікарка радить не впадати в паніку. В жодному випадку не тикайте в неї пальцем чи будь-яким іншим предметом, та не стукайте по склу, бо це може налякати рибу.


Риба бетта може дрімати впродовж дня / Фото unsplash

Якщо ваша бетта спить приблизно 12 – 14 годин щодня, включаючи денний сон, це нормально і достатньо, щоб вони залишалися здоровими,
– додає Сіверт.


Бетти можуть втратити колір під час сну / Фото unsplash

Як створити бетті ідеальні умови для сну

  • По-перше, каже ветеринарка, обов’язково вимикайте світло вночі. Це допоможе їй розрізняти ніч та день і скласти режим сну.
  • Сіверт також радить перенести акваріум у тіньове місце або прикрасити його плавучими рослинами, печерами та тунелями, щоб дати рибі місце для дрімоти, коли надворі світло.
  • Крім того, додаючи такі елементи в резервуар, ви створюєте вашій бетті прекрасні умови, завдяки чому її сон буде приємнішим та вільнішим від стресів.


Додайте в акваріум рослини та штучні печери / Фото unsplash