Як привчити цуценя до туалету на вулиці: дієві поради
Привчання цуценяти до туалету на вулиці – справа не з легких. Перш ніж улюбленець навчиться справно ходити "у справах" надворі, може бути намочений не один килим чи паркет.
Універсальна порада, яка знадобиться усім новоспеченим власникам цуценят – запасіться терпінням. Залежно від темпераменту і породи собаки, процес привчання до туалету на вулиці може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.
Дізнайтеся також Як відучити цуценя гризти усе навколо
Як привчити цуценя до туалету на вулиці: перші кроки
Для початку необхідно зробити усі рекомендовані щеплення і перетримати собаку на карантині. Після того, коли усі вакцинації будуть зроблені, можна виводити улюбленця на вулицю. Відтак можна привчати його проситися за потреби гуляти і відлучати від лотка, пелюшки чи газетки.
Правильна тактика поведінки господаря собаки допоможе наблизити момент повного привчання до вулиці.
У жодному разі не бийте цуценя, якщо з першого разу у нього не вийде / Фото Unsplash
Основні правила привчання цуценяти до вулиці:
- Щойно цуценя прокинулося – одразу виносьте його на вулицю. Поїв – знову виносьте. Перший час можна брати з собою пелюшку, щоб він зміг швидше зорієнтуватися і не відволікатися на незвичні запахи.
- Вигулювати маленького улюбленця рекомендується 5 – 6 разів на день, дотримуючись приблизно одного часу. Системність – Ваш напарник до успішного привчання цуценяти.
- Після кожного вдалого випорожнення на вулиці цуценя необхідно хвалити і заохочувати ласощами.
- Після того, як цуценя зробить "справу", можна пограти з нею або дозволити поспілкуватися з іншими собаками, даючи зрозуміти, що всі задоволення можливі тільки після туалету.
Цікаво Як навчити цуценя ходити на повідку: важливі поради
Коли цуценяті виповниться 6 – 8 місяців, кількість прогулянок можна скоротити до 4 в день. У цьому віці собаки вже починають проситися на вулицю. Тоді важливо дотримуватися чіткого графіку прогулянок і собака звикне ходити в туалет на вулиці в певний час.
У процесі привчання до вуличного туалету, не прибирайте лотки і пелюшки, поки не переконаєтеся, що собака розуміє, де потрібно справляти нужду.
Вигулювати цуценя варто одразу після сну чи прийому їжі / Фото Unsplash
Якщо привчити цуценя все одно не виходить
Уявімо, що Ви вже пройшли стадію привчання, і цуценя здебільшого ходить у туалет на вулицю. Втім, інколи небажані калюжі з'являються на підлозі вдома. По-перше, розберіться, чому тварина так вчиняє. Потрібно виключити те, що вона має проблеми зі здоров'ям, адже причиною може стати банальний цистит.
Відтак необхідно проконсультуватися з ветеринаром, чи Ваш пес здоровий.
До речі Скільки разів на день потрібно вигулювати собаку
Якщо проблем із видільною системою у собаки немає, можна спробувати ще декілька лайфхаків.
- На прогулянці знайдіть цуценяті друга для забавок, який справно ходить у туалет. Хай песик буде товаришем і наставником Вашому цуценяті, дивлячись на якого малеча розумітиме, куди саме потрібно ходити "по малому".
- Завжди беріть на прогулянку воду і пригощайте цуценя. Випивши її після активних ігор, собака може справити нужду на вулиці.
- Збільшіть час вигулу тварини – довго терпіти цуценя не зможе і обов'язково сходить в туалет до повернення додому.
Спробуйте подружити улюбленця із дорослими і "досвідченими" товаришами / Фото Unsplash
Зрештою, ще раз нагадаємо: процес привчання до туалету на вулиці – клопіткий і потребує уваги та терпіння. Не кричіть і не сваріть цуценя, якщо у нього не вдаватиметься привчитися з першого, другого чи навіть п'ятого разу. Терпіння буде винагороджене любов'ю і відданістю Вашим собакою.