У цьому впевнена американський спеціаліст з поведінки тварин Сільві Стерлінг, яка заснувала відповідну школу для тварин Feline Soul Academy у Лос-Анджелесі. Вона навела деякі такі відповідності.

Читайте також Дуже дивна пристрасть: чому кішки люблять жувати пластик

Як коти копіюють характер власника

Стерлінг, відомий експерт з котячої поведінки, проливає світло на загадкову природу дій котів. Відповідно до висновків, певна особлива поведінка котів може необов'язково відображати їх власну ідіосинкразію, а скоріше вказувати на характеристики, риси чи психічний стан їхніх власників.

Так, якщо кіт постійно відступає та ховається у квартирі свого господаря щоразу, коли з'являються незнайомі люди, це означає, що його господар відчуває себе дискомфортно в оточенні інших людей.

Агресивний кіт може відображати людину, яка зла на світ весь світ і часто "йде по головах" у житті. Тоді як боязкий кіт – це про людину, яка радше дозволить іншим сісти собі "на голову",
– каже Стерлінг.

Водночас кішка, яка надмірно вилизує себе, маркер про те, що її власник дуже прискіпливий до свого зовнішнього вигляду й постійно через це турбується.

Експертка підкреслює, що подібні спостереження за поведінкою кота можуть допомогти його власнику впоратися з життєвими проблемами, виправити те, що турбує на підсвідомому рівні – речі, які не помічаєш сам у собі.

Коти копіюють поведінку господаря / Фото UnSplash

Засновниця школи підкреслює – щойно людина змінить свою поведінку, зміниться і її кіт. Отже, ключ до щасливого кота – в першу чергу бути щасливим самому.

Які особливості поведінки й характеру переймає кіт

Онлайн-журнал PLOS One провів експеримент, в межах якого вчені дослідили, як поведінка та спосіб життя людини впливають на звички та характер кота. В дослідженні взяли участь 3 000 власників котів.

Так, було виявлено, що між людиною та "її" котом є 5 спільних характеристик:

  • екстравертність;
  • доброзичливість;
  • відкритість / сором'язливість;
  • старанність;
  • емоційну нестабільність.

Результати показали, що коти більш соціально відкритих людей показували відповідну поведінку, й навпаки. Цікаво, що власники котів, які мають зайву вагу, набрали більше балів за показником "емоційна нестабільність", тоді як надто худі люди отримали більший бал за шкалою "екстравертності".