Чому кішки люблять жувати пластик

Цікаво, що особливо привабливим для кішок є пластик. Це може здатися вельми дивним і нелогічним, але вчені наголошують, що така дивна поведінка має причину і назву.

Читайте також Як подружитися з кішкою: ці 3 хитрощі точно допоможуть

Експерти пролили світло на тривожний стан, відомий як піка (вимовляється PIE-ca), який включає споживання нехарчових речовин. Важливо відзначити, що така поведінка не обмежується нашими улюбленими домашніми тваринами, але може вплинути на людей з усіх верств суспільства. Ветеринари попередили, що піка становить значний ризик для домашніх тварин, потенційно призводячи до серйозних ускладнень, таких як кишкова непрохідність.

Вченим невідомо жодної конкретної хімічної сполуки, яка могла б привабити котів і собак. Так науці досі невідомо, що спричиняє піка, проте існує кілька теорій, чому захворювання може проявлятися в домашніх улюбленців,
– каже фахівчиня з поведінки котів Моллі ДеВосс.

ДеВосс висунула гіпотезу про те, що піка потенційно може служити "ліками проти дискомфорту" у тварин. Також було припущено, що ця особлива поведінка може виникати через дефіцит харчування. Коли тваринам не вистачає певних важливих речовин, вони можуть інстинктивно жувати певні предмети, намагаючись отримати відсутні мінерали та вітаміни. У таких випадках рекомендується звернутися за медичною допомогою, оскільки лікарі володіють досвідом, щоб ефективно розв'язати цю проблему.

Потенційним поясненням спостережуваної поведінки кішок може бути і їхня спроба привернути увагу власника. Дослідження показують, що коти можуть вдаватися до споживання пластику через відчуття нудьги та тривоги. ДеВосс підкреслює, що домашні коти зазвичай відчувають нудьгу, що робить споживання пластику зручним способом привернення уваги.

Чому кішки так люблять жувати пластик

Чому кішки так люблять жувати пластик / Фото UnSplash

Як запобігти цьому?

Експерти наголошують на важливості надійного зберігання пластикових матеріалів у місцях, недоступних для тварин. Крім того, ДеВосс наголошує на необхідності активно боротися з потенційною нудьгою та тривогою у домашніх тварин. Цього можна досягти за допомогою різноманітних іграшок, захопливих ігор у пошуку їжі та наявності радіо чи телевізора, якщо домашня тварина змушена проводити тривалий час на самоті.

Власникам домашніх улюбленців слід звертати увагу на те, як вони реагують на поведінку своїх улюбленців, які вимагають уваги. Вона рекомендує залишати іграшки для жування, які займуть вихованця і почистять йому зуби. Так, у них з'являється ще один вихід для жувальної поведінки, коли весь пластик виявляється поза досяжністю.

Фахівці також радять спостерігати за улюбленцем, якщо він все ж проковтнув пластик. Власникам необхідно переконатися, що він з'явився в екскрементах тварини – лише це дає впевненість, що він не викличе жодних закупорок. Якщо ж улюбленець з'їв пластик, але не ходив у лоток протягом 48 годин, слід негайно звернутися до ветеринара.