Якщо ви все ж вирішили взяти тварину з притулку, то варто з'ясувати чимало важливих моментів. Зокрема, й про адаптацію тварини до іншого дому та господарів. Так, ініціатива Save Pets of Ukraine зібрала поради, які допоможуть адаптувати чотирилапих до нових умов.

Читайте також Не завжди це свідчить про втому або бажання спати: чому собака позіхає

Як допомогти тварині адаптуватися?

Не слід забувати, що більшість тварин у притулках – дорослі, зі сформованим характером та звичками. Спершу вони можуть вас боятися і не довіряти, а також проявляти тривожність чи навіть агресію до інших тварин.

Налаштуйтеся сприйняти їх такими, якими вони є, та дати їм час і підтримку. Ось декілька порад, яких варто дотримуватися:

  1. Підготуйте затишне місце в домі, де хвостик зможе відпочивати та гратися. Таким чином, маючи власний простір, він буде почуватися спокійно та у безпеці.

  2. Визначте, який корм підходить тваринці й підготуйте його в достатній кількості. Якщо ви не знаєте, чим годувати, краще порадитися з працівниками притулку або ветеринаром.

  3. Будьте терплячими до улюбленця під час адаптації. Тварина має познайомитися з новими членами сім'ї та територією у комфортному для неї темпі. Якщо в сім'ї є діти, їх контакт з твариною повинен бути виключно під наглядом дорослих.

  4. Не кричіть на тварину і не змушуйте силою щось робити.

  5. Не ігноруйте агресивну чи "дивну" поведінку хвостика. Можливо, в минулому він зазнав поганого ставлення, і цей травматичний досвід провокує таку поведінку. За необхідності звертайтеся до зоопсихолога.

  6. Приділяйте достатньо часу хвостику: грайте, обіймайте, заохочуйте смаколиками за будь-які "правильні" дії. Наприклад, виконання команд, слухняність під час прогулянки тощо. Це прискорить процес вашого зближення та формування довіри.

Адаптація тварини після притулку

Як допомогти тварині адаптуватися після притулку / Фото UnSplash

  1. Соціалізуйте свого улюбленця. Знайомте його з іншими тваринами під час прогулянок. Дозволяйте пізнавати світ та займайтеся дресуванням. Такі дії є невід'ємною частиною щасливого життя хвостика.

Пам'ятайте: рішення взяти хвостика з притулку має бути зваженим та свідомим. Ви повинні бути впевнені у своїх намірах, адже повернення до притулку може стати надто важкою травмою для тварини.