Як заспокоїти чотирилапого друга під час обстрілів чи гучних звуків: поради кінолога
Чотирилапим важко сприймати вибухи та голосні звуки. Не забувайте, що окрім вибухів від ракет, тваринок лякають звуки від салютів та різних видів піротехніки, використання і продаж яких заборонено законом.
Тому важливо дотримуватися певних рекомендацій щодо турботи про тваринок під час обстрілів чи гучних звуків. Поради від ініціативи Save Pets of Ukraine та кінолога Томи Воїнової читайте далі у матеріалі, наданому 24 Каналу.
Зауважте Як вберегти свого улюбленця у теплу пору року: головні небезпеки
Як заспокоїти тварин під час обстрілів чи гучних звуків
Найперше слід згадати про повітряну тривогу. Під час сигналів небезпеки зберіть "тривожну валізку" не тільки для себе, а й для хвостика. Підготуйте для нього все необхідне, зокрема:
- сухий корм;
- переноска для котиків, собак маленьких порід або кошенят/цуценят;
- водичка;
- миска для води чи поїлка;
- підстилка;
- документи вашого хвостика;
- повідець, аби тваринка завжди була поруч;
- намордник;
- пакунки для стресової "несподіванки".
Після цього перед вами стоїть наступне завдання – відверніть увагу хвостика від подій та сконцентруйте на чомусь іншому. Наприклад, запропонуйте погратися улюбленою іграшкою або дайте ласощі. Але для цього знайдіть максимально тихе і спокійне місце (бажано без дітей, бо їх галас теж може лякати тваринку).
Також можете запропонувати виконати одну із базових команд – так собака сконцентрується на команді і почує ваш голос, який випромінює для неї спокій та впевненість. Тоді все інше відійде на другий план.
Як заспокоїти тварину під час обстрілів та гучних звуків / Фото Save Pets of Ukraine
Крім того, можете врівноважити емоційний стан улюбленця лікарськими засобами, але спочатку проконсультуйтеся з вашим ветеринаром. Це можуть бути:
- спеціальні заспокійливі спреї, які можна розпилювати на підстилці або у переноску.
- для котиків можете застосувати котячу м'яту.
- спеціальні заспокійливі седативні пігулки або рідкі препарати (за рекомендацією лікаря).
Що робити, якщо під рукою нічого немає:
Ви завжди можете пригорнути кудлатика до себе та просто поговорити з ним. Намагайтеся бути розслабленими і за бажанням почніть виконувати дихальну гімнастику. Тваринка відчує спокій, заспокоїться та можливо засне.
Найголовніше, щоб ви були у стані спокою, тоді і ваш хвостик буде переживати такі події з меншим стресом!