Попри свою репутацію вельми ледачих тварин, лінивці, як показує відео, цілком здатні за себе постояти, якщо того вимагають обставини.

Дивіться також Плюс один до страхів: названо павука розміром з обідню тарілку та іклами 2,5 сантиметра

Оцелот та лінивець влаштувати бійку

За словами дослідників з Університету Анд у Колумбії, Університету Техасу, Остіна в США та Університету Сан-Франциско-де-Кіто в Еквадорі, зняті кадри насправді доволі рідкісні. Фотопастка зняла двопалого лінивця Ліннея (Choloepus didactylus) під час його обідньої перерви в болотистій місцевості.

Однак трапеза лінивця була перервана атакою оцелота (Leopardus pardalis), який також націлився перекусити. Можна було б припустити, що лінивець легко стане жертвою дикої кішки, проте сталося інше – кількома швидкими ударами лінивець відбив атаку хижака, а потім відносно швидко втік деревом.

І лінивці, і оцелоти – надзвичайно складні для вивчення. Вони ведуть тихий спосіб життя, а тому їх важко виявити та поспостерігати за ними в дикій природі,
​– каже антрополог Ентоні Ді Фіоре з Техаського університету в Остіні.

Дослідники зазначають, що такі кадри надзвичайно рідкісні з низки причин. По-перше, не так часто напади хижаків вдається зняти на камеру. По-друге, лінивці, як правило, відвідують подібні місця вночі. По-третє, раніше лінивці не розглядалися як здобич для оцелотів, а тому досі не зрозуміло як хижак планував цю атаку.

Як відбувалося протистояння: дивіться відео

Зазначимо, що дослідникам досі незрозуміло, чи зміг лінивець насправді сховатися від дикої кішки, оскільки у камери-пастки вельми обмежене поле зору. Однак вчені повернулися на місце події через два дні після сутички, і не виявили слідів лінивця.

Це відео також є нагадуванням, що попри свої повільні рухи й повільний метаболізм, лінивці все ж можуть змагатися з більш моторними істотами в дикій природі.

Фотограф "зловив" рідкісний кадр із соколом

Британському фотографу-самоуку вдалося зробити рідкісне фото хижого боривітра, який летів просто на нього. Такий кадр "спіймати" вкрай важко.

Енді Мар живе у графстві Корнуолл на південному заході Англії. Мар розповів, що якось, коли він займався своїм хобі, фотографуючи птахів у польоті, один з них вирішив різко спікувати в його напрямку і відлетів у бік лише в останню секунду. Коли птах почав стрімко знижуватись у його бік, Мар навів на нього фотоапарат і зробив серію знімків.