"Звичайна поліція бездієва – тварини не варті її уваги": українці просять створити Зоополіцію
Джерело:
КабмінПетиція про створення у структурі Національної поліції України підрозділу зоополіції набрала необхідні для розгляду голоси. Тепер її має розглянути Кабінет Міністрів.
Петиція була подана 6 березня і вже набрала понад 25 тисяч голосів. Підписанти петиції просять Кабмін створити спеціалізований підрозділ Зоополіції, представники якого матимуть спеціальні знання та навички у сфері поводження з тваринами.
Читайте також Одна тварина померла: у Києві на блокпосту затримали чоловіка, який перевозив 9 плямистих оленів
Українці просять створити Зоополіцію
Марина Суркова, президент Асоціації зоозахисних організацій України, висвітлила проблему жорстокого поводження з тваринами в країні. Вона висловила занепокоєння відсутністю дій з боку правоохоронних органів, на її думку, поліція "не володіє достатнім рівнем знань" або є бездієвою, "бо вважає тварин не вартими своєї уваги".
Жінка підкреслила необхідність для влади зробити захист тварин пріоритетом і зайняти більш проактивну позицію в боротьбі з випадками жорстокого поводження з тваринами.
Ми просимо Кабінет Міністрів доручити МВС України створити в структурі Національної поліції України підрозділ зоополіції, та розробити нормативно-правову базу для його діяльності, затвердивши відповідне Положення та наділивши зоополіцію відповідними повноваженнями,
— йдеться у тексті петиції.
За словами Суркової, правоохоронці не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження за статтею про жорстоке поводження з тваринами (299 ККУ). До того ж вони не завжди виїжджають на відповідні виклики.
На думку авторки, правоохоронці Зоополіції могли б:
- складати адмінпротоколи про жорстоке поводження з тваринами;
- відкривати кримінальне провадження за відповідною статтею та проводити досудове розслідування;
- тимчасово вилучати тварин у їхніх власників;
- стежити за дотриманням власниками тварин правил їхнього утримання.
Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути Кабінет Міністрів України, який і прийме рішення про створення такого підрозділу, або ж відхилить пропозицію.