Слони вкрай винахідливі у вирішенні головоломок

У новому дослідженні вчені, які вивчають диких азійських слонів у заповіднику, виявили, що деякі з них набагато винахідливіші у вирішенні головоломок, які містять ласощі, ніж інші.

Читайте також Попри відсутність мозку: виявляється у медуз є "пам'ять"

У шестимісячному дослідженні, проведеному в природному заповіднику Салакпра в Канчанабурі, Таїланд, вчені досліджували загадкову поведінку слонів. Зосередившись на своїй схильності до джекфруту, дослідники стратегічно розмістили коробки з цим улюбленим делікатесом по всьому заповіднику.

Ці спеціально розроблені контейнери мали три відділення, у кожному з яких потрібен окремий метод для розблокування бажаних ласощів. Так, на території заповідника були встановлені камери, щоб уважно стежити за здатністю слонів розв'язувати проблеми та тактикою, яка використовується в цьому контексті.

Загалом за пів року вчені зафіксували 77 слонів, які наблизилися до ящиків. 44 з них вирішили взаємодіяти з ними, і тільки 11 слонам вдалося розв'язати головоломку, щоб добути ласощі: 8 вирішили 2 головоломки, а 5 впоралися з усіма трьома,
– каже авторка дослідження Сара Джейкобсон.

Команда дослідників виявила, що ще багато чого потрібно дізнатися про поведінку слонів. Однак, їх недавнє дослідження дало цінну інформацію про цей загадковий вид. Провідний вчений Джейкобсон підкреслює, що їхні висновки знаменують важливу віху, оскільки вони перші продемонстрували, що дикі слони демонструють різні рівні мотивації та навичок розв'язання проблем, коли справа доходить до отримання їжі.

Слони вкрай винахідливі у вирішенні головоломок

Слони вкрай винахідливі у вирішенні головоломок​ / Фото UnSplash

Зокрема, вчені виявили, що ці величні істоти, як і люди, схильні до впливу різних факторів. Примітно, що дослідження показало, що слони, які демонстрували виняткові здібності до розв'язання проблем, демонстрували високий рівень наполегливості, неодноразово наближаючись до коробок із головоломками.

Команда зазначає, що розуміння інтелекту й поведінки слонів та інших тварин насправді може допомогти вченим забезпечити їхнє виживання в місцях, не порушених діяльністю людини.