Однак цього разу африканському леву Джейкобу з братом Тібу вдалося здолати неймовірні 1,5 кілометра річки, що кишить нільськими крокодилами. Хижаки були змушені вирушити в цю небезпечну подорож, програвши в боротьбі за нові території та самок.

Дивіться також Врожайний день: в одній точці океану виявили понад 160 найбільших тварин Землі – морські фото

Триногий лев встановив рекорд з плавання річкою, що кишіла крокодилами

Драматичні кадри були зняті вченими у другому за величиною національному парку Уганди, коли двоє левів перетинали протоку Казінга.

Триногий лев Джейкоб, який втратив лапу через браконьєрську пастку, і його брат Тібу, ймовірно, були змушені подолати цю небезпечну відстань через відступ,
– каже Олександр Бачковський з Університету Гріффіта.

Раніше вчені помітили, що брати та їхні сестри забрели на "встановлену територію кількох інших чоловічих коаліцій" у пошуках левиць. У результаті їх вигнали з території після принаймні двох бійок.

Левам вдалося переплисти річку лише з четвертого разу
Левам вдалося переплисти річку лише з четвертого разу / Фото Dr. Alex Braczkowski

Відомо, що леви неодноразово намагалися перетнути протоку Казінга в темряві, проте тричі поверталися, ймовірно, натикаючись на бегемотів і нільських крокодилів. З четвертої спроби їм нарешті вдалося подолати дистанцію в 1,5 кілометра, уникаючи хижаків.

Таке спостереження відбулося вперше

Вчені вважають, що леви вже здійснювали подібні переходи раніше, ймовірно, у пошуках левиць і сильної присутності людей на єдиній сухопутній ділянці. Однак це перший в історії раз, коли вченим вдалося спостерігати за запливом хижаків.

За словами вчених, ця подорож виявилася вельми драматичною: почасти тому, що річка кишіла хижаками, а почасти тому, що Джейкоб, який втратив ногу, був у дуже поганому стані. По суті весь заплив виглядав як "два крихітних теплових сліди, що перетинають океан". Кадри були зроблені за допомогою тепловізійної камери камеру H20T і дрона DJI Matrice 300, зберігаючи дистанцію 50 – 70 метрів від тварин.

Триногий лев разом з братом встановив рекорд із плавання в річці, що кишить крокодилами
Леви встановили рекорд із плавання в річці, що кишить крокодилами / Фото Dr. Alex Braczkowski

Автори дослідження вважають, що початковою причиною такого небезпечного переходу через канал стало нездорове співвідношення статей через браконьєрство. Крім того, місцеві фермери труять левів, намагаючись захистити худобу.

До слова, серед загадкових істот океану – глибоководні кальмари. Під час нової морської експедиції вчені помітили дещо цікаве – самку, яка стискає набір гігантських яєць.