Перше крокодиляче яйце біля АЕС, що належало гострорилому крокодилу, було виявлено 1978 року. На той час цей вид вважався таким, що зникає, і за їхнє знищення передбачалося покарання. Але зараз з'явилася надія.
Дивіться також Рідкісна мавпа-павук народила на висоті 15 метрів – малюк повис на гілці: приголомшливе відео
Поруч з атомною електростанцією розплодився рідкісний вид рептилій
"Ядерні" крокодили існують, але не світяться в темряві, але проводять своє життя в каналах біля атомної електростанції.
За даними експертів компанії NextEra Energy, що управляє АЕС, зараз в каналах і водоймах Turkey Point, яка належить Florida Power & Light (FPL), мешкає щонайменше 400 дорослих рептилій. Це майже в чотири рази більше, ніж було зафіксовано в 1992 році.
Ще 1978 року робітник знайшов яйце і не знав, що це таке, і приніс його біологу. І протягом останніх 40 років ми підтримуємо програму моніторингу крокодилів, щоб гарантувати їм безпеку. Ми можемо і прагнемо бути добрими охоронцями довкілля,
— сказав Білл Орлав, старший менеджер з комунікацій NextEra Energy.
Перше крокодиляче яйце біля АЕС було виявлено 1978 року / Фото FPL
Енергетична компанія вирішила не знищувати знайдене яйце і замість цього найняла команду біологів для спостереження за рептиліями. Відтоді фахівці стежать за зростанням популяції та допомагають крокодилам будувати гнізда.
Команда Turkey Point працює з малюками протягом п'яти днів, перш ніж випустити їх назад у дику природу. За цей час вони вимірюють, зважують, визначають стать і чипують дитинчат.
Поруч з атомною електростанцією розплодився рідкісний вид рептилій / Фото FPL
Зауважимо, гострорилі крокодили трапляються від Флориди до півночі Південної Америки і зазвичай не перевищують 3 – 4 метрів у довжину. Єдиний відомий напад рептилії цього виду на людей у США стався 2014 року, обидва постраждалі вижили.
Кожен 5 мігруючий вид тварин перебуває під загрозою зникнення
Щороку численні ссавці, птахи, риби та комахи вирушають у свої міграційні подорожі, іноді перетинаючи національні кордони. У ці періоди виникають небезпеки браконьєрства, забруднення та втрати середовища існування.
Як наслідок, кожен п'ятий мігруючий вид перебуває під загрозою зникнення. Про це йдеться в глобальному дослідженні ООН "Стан мігруючих видів у світі".