Як суворий застережний захід шведська влада оголосила, що собакам, котам і тхорам, які не відповідають обов'язковим вимогам для в'їзду, буде заборонено перетинати державний кордон. У гіршому випадку – евтаназія цих тварин.

Читайте також У ЄС продовжать тестувати на тваринах хімічні компоненти, але не в усіх випадках

Спрощені правила ввезення діятимуть до 31 серпня

На сайті відомства з'явилася інформація, що з 1 вересня на собак, котів і тхорів, які супроводжують власників з України, більше не застосовуватимуться виняткові правила. Швеція повернеться до звичайних правил імпорту домашніх тварин з України, поширивши ці правила також на біженців.

Це означає, що тварин, які не відповідають вимогам щодо в'їзду, повертатимуть на шведському кордоні або, у гіршому випадку, можуть піддавати евтаназії,
– попереджають в управлінні.

У деяких випадках тварину можна помістити на карантин, а власник несе відповідальність за витрати.

Влада Швеції заявила, що тварини, які вже перебувають у країні, повинні дотримуватися певних правил, щоб мати право на винятки у зв'язку із війною. Згідно з останньою директивою, власники повинні переконатися, що їхні тварини доставлені до ветеринара не пізніше 31 серпня.

Однак ця вимога не поширюється на тих, хто вже звертався за ветеринарною допомогою або отримав письмові інструкції від Шведської ради сільського господарства щодо необхідних кроків.

Крім того, українців попередили, що незабаром усі країни ЄС повернуться до звичайних правил ввезення собак, котів та тхорів з України. Декілька країн уже зробили це. Уважно перевіряйте, що стосується країни, в яку ви вирушаєте.

Стандартні правила, які почнуть застосовувати для українців

Правила ввезення собак і котів до Швеції, які діють за звичайних обставин, без тимчасового винятку з правил для тварин з України, такі:

  • тварина повинна мати мікрочип ISO та бути чипована перед щепленням від сказу. Якщо тварину після цього мікрочипують, її потрібно буде ще раз вакцинувати. Якщо тварину перевіряють на кордоні та мікрочип нерозбірливий, тварину можуть відправити назад до країни, звідки вона прибула, можливо, помістити на карантин або, в гіршому випадку, піддати евтаназії;
  • тварина повинна бути щеплена від сказу. Перша вакцинація може складатися з однієї або двох доз. Для первинної вакцинації тварина повинна мати вік не менше 12 тижнів. Первинна вакцинація проти сказу стає дійсною через 21 день;
  • тварина повинна мати дозволену кількість антитіл до сказу (тест на титр). Зразок крові повинен бути проаналізований лабораторією, схваленою ЄС, і повинен показувати принаймні 0,5 МО/мілілітрів. Лабораторія повинна мати дозвіл для тестування на антитіла до сказу;
  • тварини, привезені до Швеції з країни за межами ЄС, повинні мати сертифікат здоров'я, який видається офіційним ветеринаром або центральним ветеринарним органом відповідної країни та засвідчується печаткою. В деяких випадках – паспорт домашніх тварин ЄС.

До слова, собаки, коти та тхори, які мають повернутися в Україну, також повинні мати мікрочип та щеплення від сказу. Власник тварини сам оплачує вакцинацію, тоді як Управління сільського господарства оплачує маркування мікрочипом.

Зазначається, що саме Україна вимагає мікрочип та вакцинацію. Під час щеплення видається ветеринарна довідка, яку можна пред'явити при перетині кордону. Українським домашнім тваринам, які подорожують з біженцями, паспорти ЄС не видають.