Сезонна линька є абсолютно нормальною для всіх пухнастиків і триває від двох до чотирьох тижнів. Як з цим впоратися – Save Pets of Ukraine.
читайте далі у матеріалі, наданому Pets24 ініціативоюЗауважте Адаптація тварини після притулку чи перетримки: що допоможе чотирилапому прийняти новий дім
Іноді під линянням можуть маскуватися зараження паразитами чи дерматологічні проблеми, тому слідкуйте за поведінкою улюбленця:
- якщо ви помітили, що тварина відмовляється від їжі або поводиться дивно, раптом з'явились розчухи, виразки, висип, то обов'язково зверніться до ветеринарного лікаря;
- якщо крім випадіння шерсті немає інших симптомів, через декілька тижнів все повернеться на свої місця.
Як впоратися з линькою?
- Виконувати регулярні вичісування
Для цього знадобиться спеціальний інструмент, який підходить саме вашому хвостику: щітка, рукавичка, пуходерка або фурмінатор. Обирайте його в залежності від породи та густоти шерсті улюбленця.
Варто пам'ятати, що вичісувати можна тільки вологу шерсть, тому прихопіть із собою спрей для розчісування.
- Дотримуватися збалансованого харчування
Якщо в раціоні собаки чи кішки не вистачає корисних речовин, тоді потрібно переглянути його харчування й за потреби додати вітаміни. Особливо тим хвостикам, які харчуються приготованою їжею.
Сезон линяння тварин / Фото UnSplash
- Користуватися спеціальними засобами для догляду
Ви можете придбати спеціальні шампунь і кондиціонер, які допоможуть прискорити процес відновлення шерсті.
- Зводити вихованця на озонотерапію
В грумінг-салонах ваш улюбленець відвідає озонову ванну зі спеціальною косметикою, після чого майстер зможе вичесати та висушити шерсть. Такі спа-процедури є ефективними під час линяння та при дерматологічних проблемах у хвостиків.
Правильний догляд за домашнім улюбленцем допоможе легше перенести період линьки й збереже нерви господаря.