У селах біля Трускавця помітили ведмедя

Лісники припускають, що ведмедя випустили із незаконного вольєра або звір прийшов з Бескидів. Дрогобицька районна військова адміністрація закликала мешканців і туристів бути обачними.

Читайте також Справжній детектив: у Києві в квартирі знайшли екзотичну змію, яка втекла з дому 3 місяці тому

Сьогодні зранку його бачили у лісопосадці. У разі виявлення тварини, просимо негайно повідомити лісничому,
йдеться у повідомленні.

Бурого ведмедя бачили в селах Гаї, Лази, Доброгостів, Стебницька дача, Лікарський берег, квартал 65 і 77. Зазначимо, село Доброгостів та місто Стебник розташовані в межах 10 кілометрів від Трускавця.

У Дрогобицькій РВА грибників та інших мешканців просять бути обачними, не заходити у ліс, а у разі виявлення тварини телефонувати лісничому – 096 970 18 30, Василь Дмитришин.

Біля Трускавця помітили сліди ведмедя / Фото Дрогобицька військова адміністрація

Як діяти при зустрічі?

Ведмідь бурий – є найбільш знаним видом своєї родини, одним з найбільших наземних хижаків у світі та найбільшим хижаком фауни України. З 2003 року ведмедя бурого занесено до Червоної книги України.

Бурий ведмідь є небезпечним для людини хижаком. Одним ударом лапи тварина здатна повалити дорослу людину і зламати кістки. Якщо ведмідь зустріне людину в лісі, то навряд чи нападе першим, якщо людина не стане проявляти агресію (розмахувати палицею або руками, кричати і так далі).

  • Старайтесь не турбувати тварину і повільно йдіть назад (не розвертаючись). Ні в якому випадку не можна бігти, тому що це приверне увагу ведмедя і він поженеться за вами.
  • Не дивіться ведмедю в очі.
  • Якщо ведмідь йде за вами, в такому випадку треба скинути з себе деякі речі на землю, наприклад рюкзак або куртку. Це може відвернути увагу тварини, ви ж за цей час втечете.

Якщо налякати тварину або поранити, то шансів на порятунок залишиться вкрай мало. Поранений ведмідь здатний за лічені секунди наздогнати втікача і розірвати його тіло на шматки.