Фотопастки зафіксували як дорослих рисей, так і їх кошенят. Це є доказом того, що територія заповідника є сприятливим середовищем для червонокнижних видів тварин.

Цікаво Ексклюзивні подарунки для котиків: якою новинкою можна потішити улюбленця

"З наших фото видно як граціозно рисі переміщуються по снігу. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись", – зазначили в Національному природному парку "Сколівські Бескиди".

Отже, ведення обмеженої господарської діяльності та наявність збережених старовікових деревостанів на території національного природного парку – зменшує фактор турбування тварин і сприяє їх розмноженню.

Дивіться фото рисі, які зробили в Національному природному парку "Сколівські Бескиди":

Факти про рись

Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях. Вона відмінно лазить по деревах і скелях, добре плаває.

Її легко відрізнити від інших представників родини котячих завдяки вухам з китицями, які не тільки надають рисі красивого та оригінального вигляду, а ще допомагають збільшувати гостроту слуху.

Важливо Відплатила за порятунок: як лисиця допомогла чоловіку відновитися після операції

Допис Національного природного парку "Сколівські Бескиди"

Фотосесія рисі у Сколівських Бескидах.

У 2020 – 2021 роках на території НПП "Сколівські Бескиди" проводився моніторинг диких тварин. Результати дослідження ще раз підтвердили унікальність та різноманітність фауни в Бескидах. Яскравим прикладом став представник з родини котячих – рись звичайна (Lynx lynx L.). Зауважимо, що рись в Україні зустрічається досить рідко. При всій обережності вона не дуже боїться людей і досить часто користується пішими стежками.

Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях. Вона відмінно лазить по деревах і скелях, добре плаває. Її легко відрізнити від інших представників родини котячих завдяки вухам з китицями, які не тільки надають рисі красивого і оригінального вигляду, вони ще допомагають збільшувати гостроту слуху.

З наших фото видно як граціозно рисі переміщуються по снігу. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись.

Фотопастки зафіксували як дорослих рисей, так і їх кошенят. Це є доказом того, що територія ПЗФ є сприятливим середовищем для червонокнижних видів тварин. Отже, ведення обмеженої господарської діяльності та наявність збережених старовікових деревостанів на території національного природного парку "Сколівські Бескиди" набагато зменшує фактор турбування і сприяє розмноженню представників тваринного світу.

Протягом 2021 року ми вже публікували цікаві фото з життя диких тварин, зафіксованих фотопастками встановлених у рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи.

Бажаємо усім щасливого прийдешнього 2022 року, а нам – цікавих фактів та подій з житя лісу!