Пʼють міцний алкоголь та не пʼяніють: дослідники розповіли про особливість хомʼяків
Джерело:
The AtlanticХомʼяки можуть випити більше алкоголю, ніж лабораторні щур, яким його потрібно ще й розводити цукром та водою. Про це техаські вчені повідомили ще у 1950-х роках.
Згідно з останніми дослідженнями з Аляскинського університету, хом'яки можуть випити до 18 грамів етанолу на день. Якщо порівняти з людиною, то це схоже, якби вона випила півтора літра лікеру Everclear.
Цікаво Ексклюзивні подарунки для котиків: якою новинкою можна потішити улюбленця
В лабораторних умовах хом'яки віддають більшу перевагу міцному алкоголю, ніж воді. При цьому переносність випитого настільки висока, що візуальний тест важко визначає сп'яніння.
Як оцінювали стан спʼяніння
Існує шкала коливань від 1 до 4 балів. Де 0 – відсутність видимого розгойдування, а 4 – стан, коли хом'як падає на бік і не ворушиться. Навіть за дуже великих доз алкоголю, лабораторні хом'яки ніколи не набирали понад 0,5 балів.
Експеримент повторили, вводячи алкоголь у черевце гризунів. Тільки тоді хом'яки падали й від менших доз етанолу.
Хомʼяк / Фото DepositPhotos
Яке наукове пояснення
В умовах дикої природи хом'яки збирають у своїх норах запаси, серед яких є фрукти та насіння райграсу, які піддаються бродінню. Гризуни можуть харчуватися своїми запасами довгий час, навіть взимку, що й визначає високу толерантність до алкоголю. Про це повідомила психолог з університету Аляски – Гвен Лупфер.
Важливо Ходив на задніх лапах та стрибав: кумедна реакція віслюка на подарунок
Печінка хом'яків легко переробляє етанол, тому дуже мала частина випитого залишається в їх крові. Проте, якщо етанол попадає в кровообіг та мозок гризунів, вони сильно хитаються і падають.
На дозвіллі чи відпочинку можна більше пізнавати світ тварин. Та і про своїх домашніх улюбленців не варто забувати. Із кормом Purina® це легко, адже вся продукція цього бренду створена з додаванням корисних речовин, які так потрібні тваринкам.У Вінниці живе надзвичайно розумний пелікан: дивіться відео