Вартість процедури становить лише близько 40 доларів і стає дедалі популярнішою у світі. Однак вона зовсім не невинна – ветеринари попередили, що процедура, яка наділяє вихованців "вухами Мікі", насправді "жорстока і непотрібна".

Читайте також У США собака з'їв 4 000 доларів: господарям довелося зайнятися "відмиванням" грошей

Прокляття Мікі Мауса для свійських тварин: що відомо

Така тенденція обурила китайських ветеринарів. Вони заявляють, що ця косметична процедура може заподіяти тваринам біль, а також пошкодити слух і обмежити їхню здатність до спілкування.

Люди піддають собак і котів тортурам, щоб надати їм мультяшності

Люди піддають собак і котів тортурам, щоб надати їм мультяшності / Фото Welbo

Нова популярна процедура являє собою різновид купірування вух, під час яких вуха собак і кішок обрізають для надання їм певної форми. Сьогодні дедалі поширенішим стає обрізання вух, що надає їм круглої форми, яка нагадує вуха легендарного діснеївського персонажа Мікі Мауса.

Відомо, що для цього тварини мають витерпіти дві окремі процедури:

  • Під час першої, їм вводять наркоз, а потім піддають півгодинній процедурі обрізання вуха.
  • Далі слідує другий етап — так звана "фаза укладання", яка може зайняти від 20 до 60 днів і вимагає частого коригування, щоб форма вуха тварини залишилася незмінною.

На щастя, ця процедура сьогодні рідко трапляється в більшості ветеринарних клінік, проте надзвичайно поширена в розплідниках.

Рекламують затискачі "Вуха Міккі" з деталями їх використання на тваринах / Фото Sohu News

Не менш бентежним є те, що безліч неліцензованих інтернет-магазинів пропонують власникам домашніх улюбленців інструменти, що дають змогу самостійно провести болісну процедуру – "Зроби сам".

Ці затискачі фактично обмежують приплив крові до вух тварини, що викликає смерть клітин, а потім відпадання частини вуха. Ці кровоспинні затискачі, як правило, продаються в різних розмірах і коштують приблизно 3 долари.

Затискачі, які рекламують в Китаї

Затискачі, які рекламують в Китаї / Фото Welbo

Зверніть увагу Спадщина Кінго: найвідоміша горила у світі померла на самоті у Трикутному лісі

Не існує закону, який це забороняє

За словами ветеринарів, на жаль, наразі в Китаї немає закону, який би забороняв цю процедуру. Однак тепер представники громадськості закликають уряд оголосити цю косметичну процедуру і вжити жорстких заходів щодо тих, хто все ж спробує її провести.

Процедура, яка наділяє тварин "вухами Мікі", може завдати неймовірної шкоди собакам. Собаки зовсім не є модним аксесуаром, а такі косметичні процедури просто "жорстокі й не враховують добробут тварин",
– каже Білл Ламберт, керівник служби охорони здоров'я в Кеннел-клубі.

Більш ранні дослідження вже показали, що собаки використовують для спілкування мову тіла, зокрема й рухи вух. Тож зміни їхнього зовнішнього вигляду не лише спричиняють стрес і дискомфорт, а і є вельми болісними та завдають шкоди здоров'ю вихованця. Собаки повертають вуха самостійно, направляючи звук у вушні канали, тому зміна форми вуха може завдати шкоди їхньому слуху.

Власники собак купірують вуха своїм улюбленцям

Власники собак купірують вуха своїм улюбленцям / Фото з інстаграму @jack_charlesf

Ветеринари також зазначають, що закони багатьох країн забороняють купірувати вуха тваринам, але, на жаль, не забороняють купувати тварин з купірованими вухами. Це означає, що люди можуть купувати тварин, які пройшли непотрібну косметичну процедуру, не знаючи, що це незаконно.

У результаті вчені наполягають на необхідності введення жорстких заходів і законів, які б зупинили ці знущання з тварин.