Перші кроки собаки в новому будинку: важливі поради власнику

31 грудня 2021, 10:14
Читать новость на русском
РЕКЛАМНИЙ СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

Purina®

Перше знайомство вашої нової собаки або цуценяти з новим будинком може стати дійсно визначною і захоплюючою подією. Однак водночас воно вимагає тривалої підготовки, терпіння і часу.

Що потрібно зробити перед тим, як привести собаку додому?

Є кілька речей, про які необхідно подбати ще до появи вашого нового улюбленця у домі. Протягом перших днів перебування улюбленця на новому місці, вам варто присвятити час саме йому, а не організаційній метушні. Про важливі практичні нюанси варто подбати заздалегідь.

Оберіть для улюбленця ветеринара і отримайте його контактні дані. Якщо ви не маєте ветеринара на приміті, спитайте рекомендацію кого-небудь з місцевих собачників щодо хорошої клініки.

Це необхідно знати, щоб у разі чого звернутися, якщо ваш улюбленець відчує себе недобре або виникне потреба в його стерилізації.

До того ж ветеринар допоможе підібрати вам дресирувальника, якщо виникне така потреба. Як правильно навчати собаку команд, у яких випадках потрібен дресирувальник та що категорично не можна робити при навчанні собаки, детальніше читайте за цим посиланням.

Коли собака у вас вже з’явиться, на неї варто прикріпити спеціальну ідентифікаційну бірку, яка містить ваші контактні дані.

Перш ніж собака прийде у ваш дім, вам необхідно подбати про його базові потреби і купити приладдя для годування, догляду, сну і забав.

Що потрібно придбати:

  • Дві миски: одну для їжі, іншу – для води. Найкраще купити керамічну або з нержавіючої сталі – їх простіше очищати.

  • Нейлоновий або шкіряний повідець і нашийник. Для того, щоб навчити вашу собаку спокійно гуляти і не тягнути повідець з усієї сили, найімовірніше, вам буде потрібно придбати м'який намордник. Це полегшить процес дресирування і привчання до повідця і не дозволить великій дорослій собаці збити вас з ніг.

  • Супутні товари для догляду за шерстю.

  • Безпечні іграшки, зокрема для стимуляції рухової активності.

  • Лежанку. Встановіть її у тихому і спокійному місці вашого будинку, подалі від шуму і протягів.

  • Домашній вольєр з сітки або коробку. Пам'ятайте: цуценятам дуже подобаються всілякі кошики та ящики, які вони можуть перетворити в свій неприступний замок. Якщо ви накриєте коробку ковдрою і покладете в неї лежанку, то ця споруда стане справжнісіньким кублом для вашого вихованця, в якому він зможе сховатися і відпочити.

  • Корм. Дізнайтеся у заводчика або в собачому притулку, чим ваше цуценя чи собака харчувалася раніше, і постарайтеся підтримувати цей раціон як мінімум протягом тижня. Згодом ви зможете перевести його на новий раціон, якщо на те є вагомі підстави.

Коли цуценя вже вдома

Напевно, ви чи всі члени вашої родини не можете дочекатися часу активних ігор з новим улюбленцем. Однак не варто поспішати – переконайтеся, що ви надали своєму новому улюбленцю досить часу для того, щоб він трохи звик до нової, незнайомої обстановки.

Треба зробити ще кілька речей, коли ваш новий улюбленець вже буде вдома:

  • Намагайтеся приділити вашому новому улюбленцю достатньо часу, що допоможе йому звикнути до незнайомої обстановки. Дистанційна робота з дому або кілька вихідних дозволять вам провести час поруч з ним.

  • Підберіть вашій собаці ім'я. Щойно ви оберете те ім'я, яке вам подобається найбільше, відразу ж почніть використовувати його при спілкуванні з собакою. Дуже скоро чотириногий друг звикне до своєї клички і навчиться відразу ж підходити до вас.

  • Розробіть особливі правила поведінки, призначені для нового улюбленця. Дуже важливо, щоб всі члени сім'ї були про них інформовані і обов'язково їх дотримувалися, адже в іншому випадку цуценя буде бентежити те, що одна людина дозволяє йому робити речі, які забороняють всі інші.

  • В будь-якій ситуації залишайтеся спокійні. Повірте, оточити вашого нового вихованця в перші дні його перебування в будинку надмірною турботою і любов'ю не важко, проте навряд чи подібний прояв почуттів буде корисним вашому чотирилапому другу.

  • Проводьте зі своїм новим вихованцем якомога більше часу. Якщо ви взяли відпустку, щоб доглядати за ним, постарайтеся підготуватися заздалегідь і до того періоду, коли вийдете на роботу.

  • Якщо ви взяли собаку з притулку, заздалегідь обговоріть з його працівниками ті чи інші вподобання і смаки обраного вихованця. Цілком ймовірно, що ви зможете зробити для вашого чотириногого друга те, що дозволить йому швидше звикнути до нової, незнайомої обстановки.

  • Пам'ятайте, що спочатку ваш улюбленець може сильно хвилюватися або виглядати пригніченим і замкнутим. Не турбуйтеся через це! Швидше за все, подібна поведінка собаки викликана надлишком нових емоцій і переживань.

Подальшу допомогу і поради по догляду за новим вихованцем, зміцненню його здоров'я і адаптації в новому будинку вам можуть надати ветеринар і заводчик, у якого ви купили вашого чотириногого друга.

Хай новий улюбленець додасть у ваше життя радість, затишок і веселощі, буде здоровим, слухняним і вірним!