Кріс звинувачувала себе за те, що випустила тоді його на вулицю. Тому довго виношувала ідею клонувати чотирилапого.
Читайте також "Божевільна ситуація": чоловік, який прихистив майже 300 котів, попросив про допомогу
Господиня клонувала свого померлого кота
Кріс Стюарт, після загибелі тварини, вирішила вжити заходів: зберегти її ДНК і звернутися у компанію, яка займається клонуванням. Після чотирьох спроб вона отримала двох кошенят.
Я знала, що хочу зробити це, бо за 3 чи 4 роки до цього я намагалася клонувати одну зі своїх собак, і в мене все ще були інструкції, як надіслати зразки клітин у компанію Viagen у Техасі. Після чотирьох невдалих спроб, сурогатна кішка народила двох кошенят,
— розповідає жінка.
Пара котиків народилася 10 січня. Жінка вирішила назвати їх Ведмежатами.
Жінка поїхала до Нью-Йорка (США), де компанія Viagen вручила двох ідентичних домашніх улюбленців. Ці тварини є генетичними клонами її улюбленого домашнього улюбленця Ведмедика.
За словами Кріс Стюарт, їх не можливо відрізнити. Точно так само і з характером – обидва ідентичні Медведю.
Кріс каже, що кошенята дуже схожі на Ведмедя / Фото CBS
Кріс Стюарт поділилася своїм досвідом, сподіваючись донести до людей інформацію про те, що їхні загублені домашні улюбленці можуть возз'єднатися з ними. Однак, вона підкреслила, що цей процес може бути дуже дорогим. Стюарт розповіла, що на виведення кошенят витратила 50 000 канадських доларів, що еквівалентно понад 1,4 мільйона гривень.
Клонування тварин заборонено
Ще у 2015 році Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії та ухвалив законодавство, яке забороняє клонування усіх видів тварин. Законодавство набуло чинності після схвалення рішення 28 країнами-членами у форматі Ради ЄС.
Серед головних аргументів на підтримку заборони клонування в ЄС відзначають недосконалість і неприродність технології цього процесу, високу смертність і страждання серед клонованих тварин. Також хвилюються, що колись клонування застосовуватимуть і до людей, а це може спричинити, зокрема, етичні проблеми.
Водночас є країни, в яких клонування тварин дозволено, зокрема Німеччині, Великій Британії, Франції, Австрії, Нідерландах, Швейцарії, Греції та США. При цьому не існує законів про захист тварин, які регулюють методи клонування тварин.