Розповідаємо про те, як з'явилися коти манчкіни, коли цю породу офіційно зареєстрували та чому не в усіх країнах їх визнають окремою породою.

Дивіться ще Сфінкс: що відомо про лисих котів, історія породи і головні особливості

Коли і як з'явилася порода манчкін

Уперше такий тип котів помітили в 1930 році в Англії, але за деякий час вони зникли з невідомих причин. У 1983 році в США у штаті Луїзіана жінка знайшла чорну коротконогу кицю, що жила під сміттєвим баком. Половина народжених кошенят від неї успадкувала короткі лапи матері.

Родоводи всіх кішок породи манчкін починаються з цієї киці і її потомства.

Манчкін
Манчкін вперше помітили у 30 роках ХХ століття / Фото з 4lapki.com

Першою у світі манчкінів визнала американська фелінологічна організація ТІСА. WCF визнала породу з 2002 року.

Втім, визнання породи не є повсюдним: у Великій Британії основна асоціація шанувальників котів не визнає манчкінів як окрему породу. Там їх визначають як котів різних порід із проблемами рухового апарату.

Манчкін порода
Породу офіційно визнали у США / Фото з 4lapki.com

Звідки пішла назва "манчкін"

Для обізнаних зі світовою літературою відповідь лежить на поверхні. Котів назвали на честь маленького народу – "манчкінів" з роману Френка Баума "Чарівник країни Оз".

Манчкін: як виглядають і які забарвлення

Кішки породи манчкін середнього розміру, з надзвичайно короткими лапами і довгою спиною. Своїми рухами вони нагадують тхора, тому в них не побачити грації, яка притаманна котам з довшими лапами.

Манчкіни мають товсте тіло з округлими грудьми. У цієї породи може бути як довге, так і коротке хутро.

За стандартом WCF, вуха мають бути пропорційними голові, ширшими біля основи із закругленими кінчиками. Передні і задні лапи мають бути однаково довгі.

Манчкін: як виглядає порода / Фото з 4lapki.com, Unsplash, flicker

В усіх різновидів хутро плюшеве та блискуче, здатне захистити від будь-якої негоди. У довгошерстих манчкінів хвіст нагадує плюмаж.

Манчкіни дуже грайливі і спокійні. Відрізняються надзвичайною допитливістю, спокоєм і товариськістю.