Працювати над проєктом почав Андрій Михайлів, аспірант кафедри систем штучного інтелекту Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій "Львівської політехніки", коли ще вчився на бакалавраті. Що відомо про цей винахід – дізнайтеся нижче у матеріалі!

Читайте також ПТСР у тварин: як заспокоїти улюбленця та зняти тривожний стан

У Львові розробляють нашийник-перекладач для котів

Андрій Михайлів розповідає, що у нього вдома завжди були коти. І зараз у програміста 4 пухнастики – Джек, Джекі, Мурка та Аліса.

Спостерігаючи за своєю котячою родиною, Андрій вирішив попрацювати над створенням онлайн-перекладача з котячої мови на людську. Він згадує, що обирав тему для бакалаврського диплома – обираючи між ідеями створити робота або нашийник для кота, перевагу віддали котам.

Команда, яка працює над створенням розумного нашийника для котів

Команда, яка працює над створенням розумного нашийника для котів / Фото з архіву Андрія Михайліва

Зараз створено вже перший тестовий екземпляр нашийника, який видрукували за допомогою 3D принтера.

Зараз розробляємо мікросхему розумної системи, яка буде збирати та передавати дані. Також закінчили роботу над основою сервера та тренуємо штучний інтелект розпізнавати звуки, які видають коти. І завершуємо дизайн мобільної аплікації,
– розповідає Андрій.

Зазначає, що найближчими тижнями планують завершити цю роботу та розпочати компонувати.

Один з перших котів, який приміряв розумний нашийник - кіт Кіндрат, який належить Ірини Іськович, яка також бере участь у розробці. Після того, як вдягнули нашийник, переклали, що кіт їсть тверду їжу, муркоче та голосно говорить.

Кіт Кіндрат у розумному нашийнику

Кіт Кіндрат у розумному нашийнику / Фото з архіву Андрія Михайліва

Тому після компіляції системи розробники шукатимуть охочих, які стануть тестерами та першими користувачами. В майбутньому програма, встановлена на мобільному пристрої власника кота, перекладатиме котячі звуки у слова, які можна буде прочитати на дисплеї.

За словами автора проєкту, кіт зможе повідомляти своєму власникові:

  • чи його щось болить,
  • чи він не переляканий,
  • чи голодний, чи подобається йому ця їжа,
  • чи хоче він, щоб дали йому спокій.

Поговорити з котом за допомогою розумного нашийника можна буде різними мовами. Зараз команда хоче локалізувати продукт українською, англійською, японською та мовами країн Європи.