Нове дослідження щодо поведінки котів провели у Каліфорнійському університеті Девіса і Школи ветеринарної медицини при ній. Його результати показали, що кішки воліють їсти з легкодоступної миски, а не складати просту головоломку, щоб отримати їжу.

Важливо Кіт з притулку чи вулиці: що потрібно знати перш, ніж заводити нового улюбленця

Це не про котячу лінь

У дослідженні за керівництва науковиці Мікель Дельгадо 17 котам дали головоломку з кормом та вільну миску з їжею. Головоломка дозволяла котам легко бачити їжу, але вимагала певних маніпуляцій, щоб її витягти. Деякі з котів раніше навіть виконували цей трюк.

Коти, які були частиною дослідження, носили монітори активності. Вони показали, що навіть більш активні кішки все ж обирали їжу у вільному доступі. Керівниця експерименту зазначила, що така поведінка котів не означає, що їм не подобаються задачки. Її попередні дослідження, навпаки, показують, що легкі загадки є важливою частиною для ментального збагачення котів.


Коти обирали миску із вільним доступом до їжі / Фото з Unsplash

Чому коти воліють безперешкодно наїдатися – наразі незрозуміло. Науковці припускають, що харчові головоломки, використані у дослідженні, можливо, не стимулювали природну котячу мисливську поведінку. Саме вона передбачає засідку на здобич. Цим зокрема коти і відрізняються від інших видів тварин.

Неймовірно Диво-котик з Карпат ловить отруйних змій: фото

Є низка досліджень, які показують, що більшість видів, включаючи птахів, гризунів, вовків, приматів вважають за краще працювати на їжу. Що дивує, так це те, що кішки, єдині з усіх цих видів, не виявили сильної тенденції до контрафакту,
– розповіла біхевіористка Мікель Дельгадо.