Косоокість у котів: чому виникає, чи небезпечно це і коли потрібно робити операцію
Джерело:
Around PetКосоокість може здатися милою і особливою рисою улюбленця. Інколи – бути характерною ознакою породи, яка передається споконвіку, незважаючи на зусилля заводчиків її приборкати. Проте часто вона може нести загрозу життю улюбленця.
Типи косоокості у котів
Страбізм, або косоокість, у кішок виражається неправильним розташуванням очного яблука в орбіті одного або обох очей. Тоді зорові осі не перетинаються в одній точці, і тварина бачить роздвоєну картинку.
Важливо Алергія на шерсть котів: як за допомогою корму для котів можна нейтралізувати* алерген
Якщо зіниці чи одна з них сходяться біля носа, таку косоокість називають езотропією. Це найпоширеніший тип косоокості у кішок. Якщо ж зіниці розходяться в протилежні сторони – це екзотропія.
Кіт з езотропією / Фото з pixabay.com
Кошеня з екзотропією / Фото з w-dog
Косоокість у кошенят
Косоокість нерідко можна спостерегти у маленьких кошенят – очі малюків у віці до одного місяця відрізняються дещо дивним, "скляним" поглядом. Очні яблука можуть раптово переміщатися з однієї сторони в іншу сторону, що неабияк лякає хазяїна.
Але якщо з часом цього не відбувається, варто відвідати ветеринарного офтальмолога для встановлення причини.
Найпоширеніша з них – генетична, і в такому випадку втручання не потрібно. Однак, якщо вона виникла в більш пізньому віці, то може бути викликана різними захворюваннями:
- вірусні інфекції;
- наслідки травми;
- хвороби нервової системи;
- пухлини, зокрема і злоякісні;
- порушення роботи вестибулярного апарату.
У перелічених випадках причини є набагато небезпечнішими, ніж наслідок – косоокість. Відтак, якщо ви помітили, що кіт "став косити", хоча раніше такого не було – варто негайно відвезти його до ветеринара.
Порода косооких кішок
Косоокість належить до породоспеціфічних захворювань і зустрічається у сіамської і тайської порід. Також вона характерна для порід сноу-шу, балінезійської чи яванської кішки, які утворилися від перелічених вище.
До слова Сіамський кіт: історія королівської породи, характер і стандарт зовнішності
Виникнення страбізму у цих порід пов'язують з геном акромеланізму – тим самим, що дарує кішці забарвлення шерсті колор-пойнт – темні кінцівки при світлому тулубі і небесно-блакитні очі.
Сіамський косоокий кіт / Фото з aroundpet
Цей ген певним чином пов'язаний з неправильним розвитком зорового нерва, що призводить до того, що тварина бачить роздвоєне зображення: предмети здаються плоскими, а спроби зібрати воєдино здвоєну картинку викликає стійкий страбізм.
Щоб ваша кішка завжди була енергійною та грайливою, їй потрібні фізичні навантаження та здоровий раціон. Збалансовані корми Purina містять усі мікроелементи, необхідні для активного життя вашого улюбленця.Чи потребує корекції генетична косоокість
Якщо варіанти з інфікуванням чи травмою, пухлиною чи порушенням вестибулярного апарату ветеринар відкинув, скоріш за все він порадить нічого не робити із косоокістю. Це означає, що страбізм є спадковим.
Такий дефект вважається косметичним і не заподіює тварині особливих незручностей. Ба більше, деякі любителі кішок відзначають, що косоокі кішки виглядають дуже мило та зворушливо, а цей дефект тільки надає їм індивідуальності.