У Китаї встановили новий вид викопної креветки

Згідно з даними Нанкінського інституту геології та палеонтології Академії наук Китаю (NIGPAS), новий вид називається Innovatiocaris maotianshanensis. Раніше був відомий як аномалокаріс, що означає аномальна креветка, оскільки зовнішній вигляд дуже схожий на вже відомого радіодонта.

Може зацікавити У Британії скасували новорічний феєрверк через унікального гостя з Арктики

Скам'янілості нового виду креветок були зібрані з ранньокембрійської фауни осадового родовища Ченцзян у горах Маотяньшань. Вони дуже схожі на радіодонта: мають обтічний тулуб з парними лопатями і зябровими клапанами для плавання й дихання, пару колючих клешень та пару великих складних очей на голові, а також радіальні ротові частини під головою.

Однак Innovatiocaris maotianshanensis має пару особливо подовжених хвостових вилок, а морфологічні деталі його передніх пазурів чітко відрізняються від таких в Anomalocaris.

Дослідники також провели еволюційний аналіз роду, який показав, що він дуже близький до еволюційної відправної точки Anomalocaris. За даними вчених, нове відкриття також дає важливі підказки для розуміння еволюції та екології ранніх членистоногих протягом раннього кембрійського періоду.