Рем взяв на себе важливу місію – принести розраду тим, хто зазнав величезних страждань через російську агресію, особливо дітям. Завдяки силі безумовної та чистої прихильності ця дивовижна тварина стала джерелом зцілення після російських звірств.

Читайте також Пес Патрон допоміг відновити вольєри для тварин Гостомельського притулку: милі кадри

Історія собаки-героя Рема

Під час документування наслідків обстрілу в Бахмуті минулого літа поліцейський Павло Дяченко виявив собаку Рема. Зворушений небезпечною ситуацією, в якій опинилося місто, під постійними обстрілами росіян, чоловік прийняв рішення врятувати собаку.

Відтоді Рем живе з поліцейським. Павло згадує, залишати собаку було ні з ким, тому почав брати його з собою на евакуацію людей з прифронтових населених пунктів.

Невеличкий, але такий хоробрий, він надихає нас, не дає забути просту істину: аби врятувати життя, не потрібно якихось особливих вмінь – тільки щире бажання,
– кажуть бахмутські правоохоронці.

Пес Рем разом зі своїм господарем успішно подолав жахливе випробування, ледве уникнувши нищівного снаряда, відомого як "Ураган". Для поліцейських пес – вірний друг і талісман.

Собака Рем на прогулянці з поліцейським Павлом Дяченко / Фото ГУНП в Донецькій області

Рем – дитячий евакуаційний психолог

Собака допомагає дітям, які бачили жахи війни, відволіктися. Рема називають: собака-психолог екіпажу.

Дітки сприйняли нормально, і він до діток. Хвостиком махав і маленькі рученята вилизував. Ми вивозили родину, їхали дуже швидко і розуміли, що прилетіти може будь-коли. Дітки сиділи, я кажу: відволікаємося. Беру його на руки — та дітям. Все: вони вже не чули нічого, ні війни, вони його взяли — хто за вуха, хто за лапи смикали,
– каже поліцейський.

Пес має й відповідний шеврон підрозділу "Білий янгол". Раніше, каже Павло, вибухів не боявся, тепер на обстріли реагує інакше.

Як пес розраджує дітей під час небезпечної дороги: дивіться відео

Рему рік і чотири місяці. Влітку на евакуації не їздив, через спеку. Павло каже, восени знов братиме його в поїздки до прифронтових населених пунктів.

У Рівному собака врятував господарів під час пожежі

24 серпня пожежа охопила житловий гараж у Рівному. Пожежа, яка розкинулася і на житлові приміщення на другому поверсі, становила серйозну загрозу для життя мешканців.

Серед хаосу та небезпеки дії відважного пса стали рятівним колом, що забезпечило виживання господарів будинку. Собака почав битися у двері, попереджаючи господарів про смертельну небезпеку.