Зручно облаштувалися папужки в одному 9 регіонів Австралії – так званому Червоному центрі, чи Еліс-Спрингс. Йдеться про понад 8 тисяч пташок, що проживають на одній території.

Дізнайтеся Як познайомити кішку з іншими домашніми тваринами: корисні поради від Purina®

Найвологіше літо десятиліття і папужки

За даними Бюро метеорології, Центральна Австралія зафіксувала найвологіше літо за останні 10 років. Відтак природні джерела, ріки і озера вдосталь наповнилися водою. Марк Картер, спостерігач за птахами і провідний зоолог Еліс-Спрінгс, розповів, що в регіоні за усі ці роки не було такої навали хвилястих папуг.

Вода і наявність їжі – два головні фактори їхньої багатотисячної появи в Австралії. Туган Вудлі, спеціаліст з охорони птахів у парку пустелі Еліс -Спрінгс, сказав, що наявні зараз умови є ідеальними для хвилястих папуг.

Тисячі папужок в Австралії / Фото ABC

Як папуги проживають у багатотисячній колонії в Австралії: дивіться відео

Ще одним важливим фактором розмноження папужок є практична відсутність у цьом регіоні худоби. Через це уся соковита трава, насіння і плоди дерев є поживою саме для хвилястих папуг.

Коли ж продовольчі ресурси почнуть скорочуватися, кількість хвилястих папуг зменшиться.

Хвилясті папуги просто збираються рухатися далі. Вони збираються йти шукати нові пасовища,
– розповів Марк Картер.

Хвилясті папуги: головне про вид

Джерело: Zoolog

  • Це корінний житель Австралії, який трапляється тут практично в усіх регіонах. На березі океану з'являється лише в посушливий час.
  • На більшості інших континентах проживає як домашній улюбленець. Втім, жити у диких умовах поза межами Австралії хвилясті папужки фактично не здатні.


У природі мешкає лише папужка зеленого кольору / Фото з vetonline

  • У природі зустрічаються тільки зелені хвилясті папужки. У неволі селектори вивели птахів з жовтим, синім і білим оперенням.
  • На волі птахи тримаються зграями і гніздуються колоніями. Завдяки своєму природному зеленому оперенню хвилясті папужки відмінно маскуються в гіллях дерев.