Проте, нове дослідження також передбачає, що улюбленці підвищують ризик розладів сну.
Читайте також Нюх, слух і не тільки: як коти дізнаються, що господар скоро повернеться додому
Домашні улюбленці шкодять сну
У новому дослідженні під керівництвом доктора Лорен Віснієскі з Меморіального університету Лінкольна (США) вчені зосередилися на вивченні того, як наявність улюбленця у будинку впливає на здоров'я людини.
З одного боку домашні улюбленці можуть бути корисними для нашого сну, оскільки дають почуття безпеки та товариства, що може само собою призвести до зниження рівня занепокоєння, стресу та депресії. Однак з іншого боку, улюбленці буквально заважають нам спати.
За словами Віснієскі, вони з колегами прагнули визначити, чи існує зв'язок між улюбленцями, якістю сну та його порушеннями. Зокрема у дослідженні враховувалися такі аспекти, як хропіння, пробудження вночі, потреба у снодійному та посмикування ніг.
Під час дослідження вчені побудували моделі логістичної регресії з безліччю різних варіантів, які враховували такі фактори, як:
- відсутність відпочинку;
- сонливість;
- недосипання;
- засипання понад 15 хвилин;
- сон менш як 6 годин.
Дослідники з'ясували, що було менше відмінностей у показниках якості сну у власників кішок і тих, у кого не було улюбленця, порівняно з власниками собак і тими, хто їх не має.
Наявність собаки у будинку пов'язана з вищою ймовірністю розладу сну, тоді як наявність кішки у будинку пов'язана з вищою ймовірністю посмикування ніг.