Тварини теж страждають від війни: у Чорнобилі на російській міні підірвався червонокнижний звір

13 травня 2024, 17:24
Читать новость на русском

Росія щодня нищить українські землі, завдаючи ударів як з повітря, так і на землі. На жаль, на одній з мін, встановлених окупантом у Чорнобильській зоні, підірвався дикий кінь породи Пржевальського. Цей вид занесений до Червоної книги України.

Тварина загинула на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що перебував під окупацією російських військ у 2022 році. 

Читайте також Потребують спокою: на Одещині "блукають" рідкісні фенікси, які не можуть загніздитися

У Чорнобилі на міні підірвався кінь Пржевальського

За словами прикордонників, вони акустично задокументували факт мінного вибуху в межах зони відчуження ЧАЕС. Перевіряючи ділянку за допомогою безпілотника, вони помітили на природоохоронній території загиблого коня.

Прикордонники акустично задокументували факт мінного вибуху в межах зони відчуження ЧАЕС. Як з'ясувалось, на міні підірвався дикий кінь породи Пржевальського,
– повідомили в ДПСУ.


У Чорнобилі червонокнижний кінь підірвався на російській міні / Фото ДПСУ

Про загибель тварини прикордонники поінформували відповідні організації.

Що відомо про коня Пржевальського?

Кінь Пржевальського – це останній вид диких коней на Землі. Він вважається зниклим у природі (у Європі з ХІХ століття, в Азії – з XX століття). Також це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких були акліматизовані у Чорнобильській зоні відчуження. Вважається, що кінь Пржевальського повинен мати у природі не менше 5 саморегульованих стійких популяцій, одна з таких місцевих популяцій існує у Чорнобильському заповіднику.

Довжина їх тіла – 200 – 250 сантиметрів, висота у холці 124 – 153 сантиметрів, вага – 230 – 350 кілограмів. Коні Пржевальського мають одну з найдревніших особливостей забарвлення коней – саврасу масть, що характеризується пастельними відтінками гнідо-саврасої масті з характерною темною смугою уздовж спини, також помітні освітлені ділянки шерсті. 

Нагадаємо, дикі червонокнижні тварини вже неодноразово ставали жертвами російської агресії. Зокрема, у 2022 році на російських позиціях у Херсонській області були виявлені повішені червонокнижні хом'яки. А влітку 2023 року в Одеській області було знайдено понад сотню тіл червонокнижних тритонів, які, як вважають, загинули внаслідок вибуху Каховської ГЕС, здійсненого російськими військами. І це лише декілька випадків.