Мати новонародженого ягуара – велика кішка Кіра, що народилася у парку Дикої природи. Тато – рідкісний чорний ягуар Нерон.

Дізнайтеся Яка порода котів підходить вам: пройдіть тест

Маля чорного ягуара

Рідкісна самка чорного ягуара народилася в заповіднику Великих котів у Кенті ще 6 квітня. Вона успадкувала чорне забарвлення батька – ця характеристика дістається лише 10 відсоткам популяції диких ягуарів. Переважна більшість – 90% – мають характерну плямисту шерсть.

Чорний ягуар
Самку ягуара наразі називають просто "Немовля" / Фото з bigcatsanctuary

Поява малечі на світ – це частина Європейської програми розведення зникаючих видів. Це дуже важлива подія для ягуарів, яких у дикій природі класифікують як таких, що під загрозою зникнення.

Що відомо про чорного ягуара?

Ці тварини не є самостійним видом, вони – результат прояву меланізму. У результаті індивідуального розвитку у цілком звичайних за кольором типових ягуарів народжуються кошенята з чорною шерстю.

Зблизька помітно, що хутро скоріш темно-коричневе, а не вороняче-чорне. При яскравому освітленні буде помітний характерний плямистий візерунок, індивідуальний для кожного.

Дані з 12.org.ua

Наразі його просто кличуть "немовля", а вже 25 травня почнеться онлайн-конкурс із вибору імені для тваринки.

Нерон чорний ягуар
Нерон – батько новонародженого ягуара / Фото з bigcatsanctuary

Рідкісне немовля ягуара і його мама Кіра у заповіднику: дивіться відео

Зникнення ягуарів

Протягом 1960 – 1970 років на ягуара полювали заради хутра – щороку вбивали 18 тисяч ягуарів. Втім, у 1973 році Конвенція про міжнародну торгівлю вимираючими видами (CITES) майже зупинила торгівлю хутром.

Сьогодні на ягуарів продовжують полювати, але здебільшого через нібито загрозу, яку кішки несуть господарствам людини.

Кейра і чорний ягуар
Кіра і її маля – чорний ягуар / Фото з bigcatsanctuary

Ягуар занесений до списку "під загрозою зникнення" у Червоній книзі.

Подивіться Рейтинг 20 найбільш рідкісних тварин у світі: фото, характеристика й опис

Пума і чорний ягуар: чому не варто плутати

  • Ягуар – третій за розмірами у світі і найбільший та найсильніший представник родини котячих у західній півкулі. Зовнішньо схожий на леопарда, проте за екологічними характеристиками скоріше нагадує тигра.
  • Пума – вид великих хижих ссавців родини котячих, другий за величиною представник родини котячих – більший за неї у західній півкулі тільки ягуар.
  • Ягуар може підкорити більшу здобич, ніж пума. Відповідно, полює в основному на більших звірів, зокрема кайманів і анаконд. Ягуар ніколи не переслідує свою жертву, якщо та виявила хижака або рятується втечею. Іноді вони харчуються фруктом авокадо.
  • Ягуари частіше використовують місця проживання біля води, ніж пуми.
  • Ягуари відмінно вміють плавати, на відміну від багатьох кішок, які не люблять воду.

Дані на основі статті Paul Hamdig та Вікіпедії