Чому кішки постійно вилизують себе: просто гігієна чи керування емоціями

31 березня 2023, 17:10
Читать новость на русском

Кожен кіт та кішка – унікальні, тому і вилизуються по-різному та з різних причин. Для одних – це спосіб догляду за шубкою, іншим не подобається, щоб їх хтось торкався і вони намагаються повернути свій рідний запах.

Але не тільки це – причина такої поведінки. Навіщо ваші пухнастики вилизують себе так часто – в матеріалі нижче.

Читайте також Може скоротити тривалість життя: 5 основних помилок утримання кішки

Чому кішки так багато вилизуються?

Насправді вилизуються кішки не так вже й багато. Здорова кішка присвячує гігієні близько 40% свого часу. Якщо забрати звідси час сну (12 –  16 годин), то година часу на гігієну цілком звично. Інша річ, що віддається цьому процесу кішка всією душею та із задоволенням. 

Природні причини вилизування, які є нормою:

  • гігієна – найголовніша причина вилизування, кішки дуже охайні;
  • наявність ектопаразитів або дерматитів також можуть бути причиною покусування шкіри і вилизування (тварина намагається позбутися постійної сверблячки);
  • вилизування може бути механізмом регулювання температури тіла;
  • зняття стресу;
  • любов до себе – вони люблять себе і пахнути, відповідно, хочуть собою;
  • з цієї причини кішки вилизують родичів і людей – щоб піддані теж пахли ними;
  • вилизувати себе вологим шершавим язиком приємно.

Насправді господарю тварини турбуватися не варто. Найімовірніше, жодних серйозних проблем зі здоров'ям домашнього улюбленця немає. Постійне вилизування, окрім доведення до ладу шерсті, виступає в ролі "заспокійливого" для тварини.

Тварина так знімає стрес

Коли кішка вилизує себе, таким чином вона розслабляється і стає менш агресивною. Іншими словами, для кота догляд за вовною –  це спосіб заспокоїтися і впоратися з психологічними навантаженнями, без яких не обходиться жоден годованець.


Чому кішки вилизують себе / Фото UnSplash

Також кішки можуть в такий спосіб зосереджуватися і роздумувати. Це свого роду компульсивна дія, яка допомагає кішці "зібратися" з думками та прийняти рішення: піти поїсти, погребти лоток чи поприставати до господаря.

Але, якщо кішка приділяє гігієні занадто багато часу – це підозріло. Можливо, потрібно потурбуватися і звернутися до ветеринара, тому що є ймовірність наявності у тварин фізичного або психічного розладу. Це стосується тих випадків, коли ви помітили, що тварина майже весь час вилизується і на тілі з'явилися залисини.