Дослідники з'ясували, чому в більшості собак темні очі, якщо в їхніх родичів вовків — жовті. Результати дослідження вас здивують!
Читайте також Власникам пухнастиків на замітку: 3 найефективніші способи почистити одяг від шерсті тварин
Особливий магнетизм мають собаки з темними очима
Експерти вважають, що причиною широкого поширення собак із темними очима, можливо, є люди. Усі сучасні собаки – це нащадки вовків, які стали найкращими друзями людини. Але, як відомо, серед вовків найпоширеніший колір очей – це жовтий. Тому вчені вирішили з'ясувати, чи могли люди вплинути на колір очей собак.
Команда з Університету Тейко в Японії проаналізувала 22 зображення сірих вовків і 81 зображення домашніх собак, що належать до 35 різних порід. Вчені з'ясували, що райдужка очей у собак була набагато темнішою, ніж у вовків, і також була частіше коричневою, ніж жовтою.
Колір очей собак змінив сприйняття людей / Фото Royal Society Open Science
Далі було взято зображення 12 собак, серед яких були лабрадори-ретривери, угорські вижли та вельш-коргі. Після цього вчені перефарбували собакам колір очей, замінивши їх на темні або жовті.
У межах експерименту вчені відібрали 76 добровольців, яким запропонували оцінити фотографії собак із темними очима. Тварин учасники схарактеризували як більш доброзичливих і менш загрозливих, ніж тих самих собак зі світлими очима.
Ми припускаємо, що темніша райдужка не дає визначити розмір зіниці, і таким чином, створюється ілюзія великої зіниці, що робить собак більше схожими на немовлят,
— говорить автор дослідження доктор Акіцугу Конно.
Він додав, що дослідження показують: люди оцінюють інших людей з великими зіницями, як більш доброзичливих, привабливих і загалом таких, що заслуговують на довіру.
Особливий магнетизм мають собаки з темними очима / Фото Unsplash
Також дослідники зазначають, що темні очі можуть викликати в людей "турботливу" реакцію, що сприяло розвитку цієї риси в одомашнених собак.