На узбережжя Чилі викинувся величезний синій кит
Чилійці вперше помітили гігантського морського ссавця в суботу, 5 серпня, на пляжі Тихого океану приблизно за 1 000 кілометрів на південь від столиці Чилі Сантьяго.
Дивіться також "Балет в океані": чоловік "спіймав" на відео як три горбаті кити стрибають в унісон
Агенти Sernapesca, національного рибальського агентства Чилі, були направлені для розслідування. Агенти підтвердили, що туша належала "великому китоподібному сімейства Balaenopteridae".
Ми допомогли ідентифікувати тварину і, за попередніми доказами, це синій кит,
— додали в агентстві.
Крістіан Хадсон, регіональний директор Sernapesca, повідомив місцевим ЗМІ, що враховуючи його стан, кит, мабуть, загинув у морі деякий час тому і дрейфував у цьому стані.
Величезний синій кит викинувся на пляж на півдні Чилі / Фото RFI
За даними екологічних груп, води цього регіону зазнають інтенсивного морського руху, а також використовуються рибною промисловістю. Екологічні групи закликали провести розслідування, щоб визначити, чи загинув кит через зіткнення з кораблем.
Кит ймовірно загинув у морі і дрейфував деякий час у цьому стані / Фото RFI
У Перу знайшли скам'янілі рештки кита
Міжнародна група палеонтологів виявила на півдні Перу скам'янілі рештки кита. Він є претендентом на звання найважчої тварини, яка коли-небудь існувала на Землі.
Мисливці за скам'янілостями виявили залишки величезного давно вимерлого кита в скелі в пустелі Іка на півдні Перу. Дорослі кити, які жили на Землі 40 мільйонів років тому, могли важити сотні тонн. За оцінками дослідників, маса його тіла могла складати від 85 до 340 тонн, а розмір – 20 метрів.
Окрім величезних розмірів Perucetus colossus мав передні кінцівки для ходіння по морському дну та маленькі рудиментарні задні кінцівки.