Причому стресовий рівень може бути настільки високим, що загрожуватиме навіть життю тварини. Чому так відбувається і як ми можемо допомогти нашим пухнастим вихованцям залишатися здоровими – далі у матеріалі.

Читайте також Які переваги присутності улюбленців на роботі і як це вдається в офісах Purina®

Чому кішки стресують через пандемію

За словами експертів, у кішок з’являється небезпечний рівень стресу через те, що їхні власники проводять більше часу вдома, чим порушують розпорядок дня своїх чотирилапих улюбленців. Окрім цього, безпечні або тихі місця в домі, де раніше тварини могли сховатися, ймовірно, були переобладнані як домашній офіс.

Через це, заявляє медсестра Деббі Джеймс з клініки ветеринарної медицини у Свіндоні, у них виникає кілька станів, пов’язаних зі стресом, які не були такими поширеними до карантину. Мовиться, зокрема, про заблокований сечовий міхур у котів та цистит у кішок і котів також.

Будь-яка зміна у розпорядку дня може збентежити кішок, оскільки вони є істотами зі сталими звичками. Їм потрібен простір і можливість проведення часу наодинці,
– пояснює вона.


Кішкам потрібно мати можливість побути наодинці / Фото pexels

Водночас, додає ветеринарка, ця проблема не стосується собак, адже вони навпаки люблять проводити багато часу зі своїми господарями, а карантин посприяв суттєвому контакту.

Як допомогти кішкам менше стресувати

  • Щоб допомогти кішкам краще впоратися зі стресом, дотримуйтеся звичного для них режиму дня. Це стосується графіку годування, гри та взаємодії з ними.
  • Створіть спеціальну тиху зону і намагайтеся не турбувати тварин, коли вони там перебувають.
  • Забезпечте багату ігрову атмосферу як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Надайте кішці безліч схованок та місць, куди можна було високо піднятися.
  • Побалуйте свою пухнасту вихованку різними іграшками, щоб допомогти їй отримати фізичну та розумову стимуляцію.
  • Лотки та миски з їжею і водою розмістіть в окремих тихих місцях.
  • Дайте кішці багато часу і простору для себе. Це означає, якщо вона спить, відпочиває чи щасливо займається іншою справою, не піддавайтеся спокусі заважати їй або ж вимагати від неї уваги.
  • Дозвольте кішці самій обирати, коли вона хоче з вами спілкуватися.


Дозвольте котам самим обирати, чим їм займатися / Фото pexels